Bydgoszcz
21C
Słonecznie
73% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 22 • L 19
29C
Nd
28C
Pon
25C
Wt
26C
Sr
26C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesTargi pracy, konferencja Nokii i wydarzenie dla start-upów. Tak Bydgoszcz będzie obchodzić Tydzień Przedsiębiorczości
14.11.2019 | 23:44

Targi pracy, konferencja Nokii i wydarzenie dla start-upów. Tak Bydgoszcz będzie obchodzić Tydzień Przedsiębiorczości

Na zdjęciu: Tak jak w ubiegłym roku, elementem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Bydgoszczy będą targi pracy Offerty.

Fot. Stanisław Gazda/archiwum

Konferencje Kobiety IT, Emerging Cities i Start-Up Bydgoszcz oraz Targi Pracy Offerty – to wydarzenia, które odbędą się w Bydgoszczy w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

12. edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości rusza 18 listopada. To największe globalne wydarzenie, które promuje rozwój i aktywność biznesową. W ramach ŚTP Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego organizuje konferencje, które mają pomóc przedsiębiorcom w prowadzeniu swoich działań. – To wydarzenia na temat szeroko rozumianej aktywności zawodowej we współczesnym świecie – podkreśliła zastępczyni prezydenta Bydgoszczy Maria Wasiak.

Jak co roku, organizacją Tygodnia Przedsiębiorczości zajmuje się Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego. – Rozpoczniemy go tradycyjnie 19 listopada, we wtorek konferencją Start-Up Bydgoszcz. Ma ona na celu stworzenie środowiska start-upowego w naszym mieście. Widzimy ogromną potrzebę aktywizacji osób myślących w podobny sposób – wspomniała Edyta Wiwatowska, prezes BARR. Obecnie na konferencję zarejestrowało się już ponad 90 osób.

Kolejna konferencja „Emerging Cities. Bydgoszcz w obliczu czwartej rewolucji przemysłowej” ma pokazać atuty, ale też wyzwania stojące przed Bydgoszczą jako miastem wschodzącym, które zyskuje w oczach inwestorów i przedsiębiorców. Wydarzenie, które odbędzie się 21 listopada o godzinie 11:00 w hotelu Słoneczny Młyn będzie okazją do szerokiej dyskusji wokół zjawiska transformacji technologicznej.

Ważnym wydarzeniem będzie też „Kobiety IT”. To trzecia edycja konferencji organizowanej przez BARR i firmę Nokia. 22 listopada o godzinie 9:00 w Hotelu City przedstawiciele Nokii czekają na wszystkie kobiety, które chcą pracować w branży informatycznej. Jak podkreśla kierownik działu rozwoju oprogramowania Arleta Glugla, firma chce w ten sposób łamać stereotyp zawodów technicznych jako nudnych i przeznaczonych tylko dla mężczyzn. – Ostatni raport fundacji Perspektywy pokazał, że na kierunkach informatycznych studiuje 14,3% kobiet. To nie jest zbyt wiele – podkreśliła Glugla.

„Kobiety IT” to nie jedyna akcja Nokii skierowana do kobiet. Od października firma rozpoczęła cykl spotkań Girls 4 Girls – czyli warsztatów w bydgoskiej siedzibie firmy przy ulicy Pilickiej. Glugla dodała, że podczas konferencji Nokia chce położyć nacisk na promocję Bydgoszczy.

Jak przyjeżdżają do nas koleżanki i koledzy z innych krajów, to są zachwyceni naszym śródmieściem. Chcemy to wykorzystać jako nasz atut

– mówiła przedstawicielka Nokii. Ekspert ds. rekrutacji firmy Alina Krzysiak-Emmert uzupełniła jej wypowiedź. – Chcemy na konferencji podkreślać, dlaczego warto mieszkać w Bydgoszczy i pracować w IT – zaznaczyła.

Najbardziej popularnym wydarzeniem Tygodnia Przedsiębiorczości są targi pracy Offerty. Odbędą się one w czwartek, 21 listopada od godziny 11:00 do 16:00 w hali Immobile Łuczniczka. Organizatorzy – Porozumienie Bydgoskich Biur Karier – informują, że w hali wystawi się ponad setka firm z różnych branż – IT, logistycznej, motoryzacyjnej, produkcyjnej czy lotniczej. Będą to pracodawcy zarówno z regionu, jak i z zagranicy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści