[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Teatr Kameralny po rewitalizacji. Niebawem odbędą się w nim pierwsze spektakle

Dodano: 05.10.2021 | 17:12

Na zdjęciu: Na sali teatralnej w Teatrze Kameralnym zasiądą 232 osoby.

Fot. Szymon Fiałkowski

Teatr Kameralny otwiera się dla bydgoszczan. Na pierwsze spektakle do zrewitalizowanego gmachu, placówka zaprosi na początku przyszłego roku. W teatrze odbywają się już próby.

We wtorek (5 października) przedstawiciele miasta i dyrektor placówki zaprosili dziennikarzy do zrewitalizowanego gmachu teatru u zbiegu ul. Grodzkiej i Podwale. – Jest to ważne wydarzenie w historii miasta – mówił prezydent Rafał Bruski i dodawał: – Przez ponad dwadzieścia lat nie było w tym miejscu przedstawień teatralnych i sztuki, które dominowały tutaj wcześniej. 

Całkowity koszt inwestycji związanej z rewitalizacją teatru wyniósł niemal 30 milionów złotych. – Blisko połowa z nich to środki europejskie – zaznaczył Bruski. Profil działania placówki – jak mówiła zastępca prezydenta Iwona Waszkiewicz – będzie skierowany głównie do młodych widzów, a ten wypracowano w drodze szerokich konsultacji społecznych. – Chcemy, aby nasza młodzież: dzieci od przedszkola do szkół ponadpodstawowych korzystały z tej bogatej karty teatru – dodała i zapowiedziała, że wraz z dyrektorem teatru Mariuszem Napierałą obecnie opracowywany jest program współpracy Teatru Kameralnego z bydgoskimi przedszkolami i szkołami. – Cieszmy się z tego obiektu, mam nadzieję, że niebawem będziemy mogli tutaj świętować nowe premiery – podkreśliła Waszkiewicz.

Prace związane z rewitalizacją teatru prowadzone były od 2019 roku. Dyrektor placówki Mariusz Napierała chciałby, aby jak najszybciej pojawili się w placówce najmłodsi widzowie. – Chciałbym zaprosić wszystkich do odwiedzenia Teatru Kameralnego. To jest teatr dla Was – dla dzieci i dla młodzieży – mówił. Zaznaczył, że proces inwestycyjny cały czas trwa, a klucze do placówki przekazano dwa dni temu.

Powierzchnia Teatru Kameralnego to niemal 3 418 metrów kwadratowych, na sali teatralnej jest 13 rzędów foteli, a na widowni mogą zasiąść 232 osoby. Zespół aktorski liczy 12 osób. – Docelowo ma ich liczyć 16 – nadmienił dyrektor Napierała.

Teatr Kameralny po rewitalizacji. Niebawem odbędą się w nim pierwsze spektakle
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments