Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
73% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 6 • L 4
6C
Sob
9C
Nd
9C
Pon
7C
Wt
5C
Sr
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeTeatr Kameralny się rozbiera. Wkrótce wystąpi w nowoczesnych szatach [ZDJĘCIA]
Teatr Kameralny_rewitalizacja_SG (27)
13.06.2018 | 16:17

Teatr Kameralny się rozbiera. Wkrótce wystąpi w nowoczesnych szatach [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Pierwsze prace przy rewitalizacji Teatru Kameralnego ruszyły z początkiem maja.

Fot. Stanisław Gazda

Od blisko miesiąca trwają prace rozbiórkowe Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. Bydgoski EBUD Przemysłówka – wykonawca rewitalizacji – pozwolił nam zajrzeć do wnętrza obiektu…

Kierownik budowy Grzegorz Lora,  oprowadzając po pozostałościach teatru  odpowiedział nam o postępie prac oraz praktycznych aspektach trwającej rewitalizacji.

Aktualnie prowadzony jest demontaż i rozbiórka zinwentaryzowanych elementów budynku, przeznaczonych do wyburzeń. A wszystko to po to,  by można było przystąpić do prac docelowych, czyli wykopów, palowania, zabezpieczenia ściankami i stawiania budynku od podstaw.

Wcześniej trzeba było przejąć plac budowy, zorganizować zaplecze, wyburzyć to co konieczne oraz sprawdzić stan nośności konstrukcji przewidzianych do demontażu. W następnej kolejności przystąpi się do palowania i wzmocnienia ścian zabytkowej części teatru, która zostanie wkomponowana w nową i nowoczesną bryłę budynku oraz do wykonania wykopów pod budowę nowego gmachu teatru.

Na pewno dla potomnych pozostanie najniższa część starego Teatru Kameralnego i fragment jego ściany wzdłuż ulicy Podwale. Pięcie się w górę nowej wersji Teatru Kameralnego uzależnione będzie od tego, czy w tzw. międzyczasie nie zahamują postępu prac jakieś odkrycia archeologicznie. Teatr Kameralny postawiony został w historycznej części miasta, zatem nie można wykluczyć niespodzianek. Nad całością prac czuwa miejski konserwator zabytków oraz przedstawiciel firmy archeologicznej.

Posłuchajcie co o pracach na placu budowy i przyszłym wyglądzie teatru mówi kierownik budowy:

 

 


Powiązane treści