Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Teatr Polski szykuje się do nowego sezonu. I ogłasza repertuar

Dodano: 24.08.2017 | 13:07

Pierwszy spektakl odbędzie się już 2 września.

Na zdjęciu: Fragment spektaklu pt. "Dybuk".

Fot. mat. pras.

Wraz z początkiem września w Teatrze Polskim w Bydgoszczy rozpocznie się nowy sezon teatralny. W trakcie pierwszych dni roku pełnego zmian w bydgoskiej placówce na deski teatru wróci spektakl pt. „Dybuk”.

CZYTAJ TEŻ: Ratusz mówi TAK dla Festiwalu Prapremier. Trwają rozmowy nad przyszłością imprezy

Przedstawienie inspirowane dramatem Szymona An-skiego, w opracowaniu Ignacego Karpowicza i reżyserii Anny Smolar, zostanie zaprezentowane 2 września o godzinie 19:00. Będzie je można zobaczyć również następnego dnia w gmachu teatru, lecz o godzinie 18:00.

„Dybuk” jest efektem zespołowej pracy, wspólnej refleksji dotyczącej mechanizmów przemocy, z którymi młodzi ludzie mierzą się w szkole. Historia zmarłego chłopaka, który powraca jako duch jest opowieścią o winie indywidualnej i zbiorowej – opowiadają przedstawiciele Teatru Polskiego w Bydgoszczy. W spektaklu ukazana jest żydowska rzeczywistość duchowa i obyczajowa początku XX wieku, która staje się dla występujących postaci narzędziem do mówienia o sobie. „Zanurzając się w fikcji, urzeczywistniając dawno zapomniany świat odsłaniają to, co wyparte i wstydliwe w ich społeczności” – czytamy w opisie przedstawienia.

Oprócz „Dybuka” w bydgoskim teatrze we wrześniu zobaczyć będzie można jeszcze cztery inne spektakle, które pojawiały się już w tym miejscu. Są to: „Tu Wersalu nie będzie”, „Klub kawalerów”, „Plastusiowy pamiętnik”, „Historie bydgoskie”. Dokładny repertuar dostępny jest na stronie internetowej Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Jak na razie widzowie mogą zarezerwować bilety na spektakle odbywające się we wrześniu. Kalendarium na kolejne miesiące zostanie ustalone we wrześniu, gdy władze nad placówką przejmie nowy dyrektor Łukasz Gajdzis. Ta zmiana już od samego początku budzi niemałe kontrowersje. Przypominamy, że już w momencie ogłoszenia przez miasto konkursu na nowego dyrektora placówki pojawiły się negatywne głosy członków środowiska artystycznego. Wielu aktorów postanowiło odejść z bydgoskiego teatru wraz z zakończeniem kadencji Pawła Wodzińskiego. [CZYTAJ WIĘCEJ]  Kto ich zastąpi i znajdzie się w składzie nowego zespołu artystycznego? Tego, jak i wielu innych rzeczy związanych z przyszłą kadencją nowego dyrektora, dowiemy się we wrześniu.