Bydgoszcz
15C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSE
H 18 • L 13
16C
Sob
15C
Nd
17C
Pon
16C
Wt
21C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCI„Teraz Serce!”- bezpłatne badania kardiologiczne w Bydgoszczy
serce
11.01.2017 | 07:47

„Teraz Serce!”- bezpłatne badania kardiologiczne w Bydgoszczy

Serce. Warto je regularnie badać i dbać, by działało sprawnie…

Na zdjęciu: Przed badaniem.

Fot. Stanisław Gazda

Już w najbliższą niedzielę 15 stycznia 2017 r. w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz przy ulicy Rejewskiego 3 w Bydgoszczy odbędą się bezpłatne badania kardiologiczne, organizowane w ramach ogólnopolskiej kampanii „Teraz Serce!”.

W godzinach od 10:00 do 18:00 na terenie Centrum Handlowego Auchan Bydgoszcz będzie można wykonać badanie EKG, pomiar ciśnienia, zbadać poziom cholesterolu oraz glukozy we krwi, jak również skorzystać z porady dietetyka.

Badania będą przeprowadzane w specjalnie wydzielonych stanowiskach na terenie galerii handlowej. Po rejestracji pacjent będzie mógł nieodpłatnie wykonać badanie poziomu cholesterolu oraz glukozy we krwi, pomiar ciśnienia tętniczego, obliczyć wskaźnik BMI (wskaźnik masy ciała) oraz wykonać badanie EKG  z opisem i interpretacją lekarza, który będzie obecny na miejscu.

Bezpłatne badania kardiologiczne pod hasłem „Teraz Serce”, które odbędą się w Centrum Handlowym Auchan Bydgoszcz, adresowane są do wszystkich osób pełnoletnich.

Podczas akcji każdy zainteresowany będzie mógł także nieodpłatnie skonsultować się z dietetykiem, obliczyć swój wskaźnik BMI i zaplanować korzystną dla układu krążenia dietę.

Celem ogólnopolskiej kampanii „Teraz Serce!” jest wzrost świadomości w zakresie profilaktyki chorób serca, w szczególności nadciśnienia tętniczego i wysokiego poziomu cholesterolu. Te schorzenia są w Polsce najczęstszą przyczyną zgonów. Kampania ma na celu pokazanie, jak ważną dla zdrowia rolę odgrywa profilaktyka, aktywny styl życia oraz odpowiednia dieta. W ciągu 1 minuty serce dorosłego człowieka pompuje 5–6 litrów krwi, a w ciągu całego dnia przepompowuje ponad 7 tysięcy litrów. Warto je regularnie badać i dbać, by działało sprawnie…


Powiązane treści