Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 2 • L 0
2C
Czw
-0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
-0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleTerroryzował mieszkańców i dokonał brutalnego rozboju na Siernieczku. Policjanci z Fordonu zatrzymali 54-letniego recydywistę
policja bydgoszcz
10.06.2020 | 10:22

Terroryzował mieszkańców i dokonał brutalnego rozboju na Siernieczku. Policjanci z Fordonu zatrzymali 54-letniego recydywistę

Na zdjęciu: Policja/zdj. ilustracyjne

Fot. Flickr

Fordońscy kryminalni zatrzymali 54-latka, który miał na koncie wiele przestępstw. Mężczyzna terroryzował mieszkańców, dokonał rozboju i posiadał narkotyki. 

Jak ustalili funkcjonariusze, 54-latek przez cały miesiąc terroryzował mieszkańców. Sprawca zastraszał, groził, naruszał mir domowy. Pokrzywdzeni bali się informować policję o zachowaniu 54-latka, ale o tych zdarzeniach dowiedzieli się fordońscy policjanci i podjęli działania. – Kryminalni przekonali pokrzywdzonych do złożenia zawiadomień o przestępstwach. Za podejrzewanym mężczyzną zostały wszczęte poszukiwania, które przyniosły wymierny skutek – podkreśla podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego KWP w Bydgoszczy.

Agresor został zatrzymany przez śródmiejskich policjantów w Parku Kazimierza Wielkiego. Podczas jego przeszukania okazało się, że mężczyzna ma przy sobie amfetaminę. Policjanci udowodnili mu kilka przestępstw – w tym brutalny rozbój na Siernieczku, do którego doszło 1 czerwca. 54-letni bydgoszczanin napadł wówczas na dwoje mieszkańców tego osiedla. – Po skopaniu mężczyzny i biciu go po całym ciele ukradł mu portfel z pieniędzmi i dokumentami, natomiast kobiecie zabrał saszetkę z dwoma telefonami – relacjonuje podkom. Kowalska.

Kryminalni z Fordonu przedstawili mężczyźnie całą litanię zarzutów – dotyczą one rozboju, gróźb karalnych, zakłócenia miru domowego i zmuszania osób do określonego zachowania. Sprawa ma charakter rozwojowy – policjanci docierają bowiem do kolejnych mieszkańców, którym zatrzymany mógł „uprzykrzać” życie. Zebrany materiał dowodowy dał jednak podstawy do aresztowaniu 54-latka na 3 miesiące.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści