Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

The best of Ennio Morricone. Wyjątkowa muzyka filmowa zabrzmi w Hali Immobile Łuczniczka [KONKURS]

Dodano: 08.11.2022 | 13:39

Na zdjęciu: Na scenie wystąpi blisko 100-osobowy zespół: orkiestra i chór. Orkiestrę poprowadzi maestro Marcin Wolniewsk

Fot. Jan Heesch (nadesłane)

Już 8 grudnia w Hali Widowiskowej Immobile Łuczniczka w Bydgoszczy odbędzie się koncert „The best of Ennio Morricone”. Dla wszystkich fanów filmów szykuje się prawdziwa uczta. Nie zabraknie przebojów znanych z takich dzieł światowej kinematografii jak: „Dawno temu w Ameryce”, „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie” czy „Misja”.

„ – Usłyszeć na żywo artystów grających muzykę filmową mistrza i kompozytora Ennio Moricone było niesamowitym przeżyciem dla ducha. Gdybym mogła wybrałabym się jeszcze raz na taki koncert”, „ – Coś wspaniałego. Widok obrazów filmowych ilustrowanych muzyką to wspaniały sposób wyrażania emocji. Byliśmy zachwyceni!”, „ – Wspaniałe połączenie muzyki orkiestrowej, chóru i obrazu” – mówią słuchacze po koncercie „The best of Ennio Morricone”.

Koncert jest hołdem dla twórczości włoskiego kompozytora Ennio Morricone, laureata Oscarów, Złotych Globów oraz innych znaczących nagród. Artysta jest twórcą (cenionej zarówno przez krytyków, melomanów, jak i filmoznawców) muzyki do ponad pięciuset filmów i seriali. Jego muzyka przez lata zyskiwała popularność i całe rzesze wiernych fanów. Do tej pory jego płyty rozeszły się w nakładzie przekraczającym 70 mln egzemplarzy. Morricone współpracował z największymi reżyserami współczesnego kina, do których należą: Quentin Tarantino, Brian De Palma, Sergio Leone, Giuseppe Tornatore czy Adrian Lynn. Dziś Ennio Morricone uważany jest za największego kompozytora muzyki filmowej.

Muzykę Morricone cechuje eklektyzm, opiera się ona na brzmieniu orkiestrowym. W dorobku artysty znajdują się zarówno utwory wyjątkowo melodyjne i lekkie, niekiedy pełne nostalgii, jest też sporo kompozycji awangardowych. Ponadczasowa muzyka filmowa jednego z najwybitniejszych kompozytorów XX wieku już wkrótce zabrzmi w Bydgoszczy podczas koncertu „The best of Ennio Morricone” w wykonaniu blisko 100-osobowej orkiestry i chóru. Koncert poprowadzi dyrygent Marcin Wolniewski.

Podczas koncertu zabrzmią największe przeboje niekwestionowanego króla muzyki filmowej. Ulubione fragmenty ścieżek dźwiękowych skomponowanych przez Ennio Morricone do takich arcydzieł światowej kinematografii, jak „Dobry, zły i brzydki”, „Dawno temu w Ameryce”, „Misja”, „Zawodowiec”, „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie”, „Cinema Paradiso”, „Frantic”, „Nietykalni”, „Na linii ognia”, „Wilk”, „W sieci”, „Lolita”, „1900: Człowiek legenda”, „Malena”, „Misja na Marsa”, „Bękarty wojny”, „Snajper” czy „Nienawistna ósemka”, wykona blisko 100-osobowy zespół: orkiestra, chór i soliści. Ponadto wspaniałej muzyce towarzyszyć będą fragmenty filmów wyświetlane na ekranie, przywołujące najbardziej znane kadry, zmieniając zwykły koncert w niezapomniane widowisko multimedialne!

Projekt, przygotowany muzycznie przez znakomitego dyrygenta Marcina Wolniewskiego, w 2018 r. odniósł ogromny międzynarodowy sukces, zdobywając uznanie publiczności w najbardziej znanych salach koncertowych Europy, m.in. w Filharmonii Berlińskiej, Royal Danish Theater w Kopenhadze, Kulturpalast w Dreźnie.

Koncert odbędzie się 8 grudnia 2022 r. o godz. 19.00 w Hali Sportowo-Widowiskowej Immobile Łuczniczka w Bydgoszczy. Więcej informacji można znaleźć tutaj  https://www.facebook.com/events/1032840980729235/ 

Bilety do nabycia:
– salon Muzyczny Riff
– www.kupbilecik.pl
– www.ebilet.pl


KONKURS

Specjalnie dla naszych czytelników mamy konkurs, w którym do zdobycia są dwie podwójne wejściówki na to wydarzenie! Aby zdobyć jedną z nich należy wysłać maila o tytule „KONCERT” na adres konkurs@metropoliabydgoska.pl, w treści podając imię, nazwisko i odpowiedź na pytanie:  Który film z muzyką skomponowaną przez Ennio Moricone lubisz najbardziej i dlaczego?

Na wiadomości czekamy do niedzieli, 13 listopada, do godz. 20:00. Autorów najciekawszych zgłoszeń poinformujemy o wygranej w wiadomości zwrotnej przesyłanej następnego dnia.