[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Era reżysera. TikTok łączy pokolenia i nadaje trendy.

Dodano: 28.07.2022 | 11:39

Na zdjęciu: TikTok to aplikacja z której korzystają osby z różnych grup wiekowych.

Fot. Edyta Linowiecka

TikTok to aplikacja, która w czasie ostatnich dwóch latach nabrała dużego rozpędu.  Szczególnie okres pandemii i izolacji wpłynął na tworzenie krótkich filmików obrazujących życie codzienne w domu, gdzie każdy może sprawdzić się w roli reżysera. Śmiało można powiedzieć, że TikTok łączy pokolenia. Począwszy od użytku codziennego, jak i również do kreacji kampanii dla największych marek na świecie. W czym tkwi największy sukces TikToka?

Hej! Zobacz co u mnie

Krótkie filmiki obrazujące życie codzienne zdobyły ogromną popularność wśród społeczeństwa. W każdym z nas jest iskierka ciekawości tego, co słychać u drugiej osoby. Szczególną popularnością cieszą się nagrania, gdzie spotykamy dwa, a nawet trzy pokolenia, które dzięki swojej kreatywności wzbudzają ogrom pozytywnej energii. Wspólne gotowanie? Trening a może układ taneczny?

W czym zawiera się fenomen TikToka? niewątpliwie w przekazie sporej ilości treści w krótkim czasie. Jednominutowe shooty które pozwolą nam się nauczyć m.in. krótkiego układu tanecznego albo wysłać do znajomych parę najlepszych wspomnień z ostatnich wakacji.

TikTok łączy pokolenia

Coraz częściej możemy zauważyć filmiki angażujące rodzinę w tworzenie danego kontentu. Dobrym przykładem są nagrania okazjonalne, gdzie TikTok łączy pokolenia np. Dzień Matki czy innych świąt angażujących członków rodziny czy przyjaciół.

Świetnym przykładem jest wcześniej wspomniany Dzień Matki. Jest to jedno z najpopularniejszych świąt obchodzonych w Polsce, które wzbudza dużą ilość pozytywnych emocji. Dzień ten jest również hucznie obchodzony na TikToku. Doskonały przykład łączący pokolenia, zrzeszając młodych kreatorów oraz rodziców, którzy coraz chętniej dzielą się swoimi kreatywnymi treściami w aplikacji. Ubiegłoroczny hashtag #kochamymamy obejrzano już ponad 20 milionów razy.

Marki które nadają trendy

TikTok odnalazł swoją rzeszę fanów również wśród największych marek w Polsce i świecie.

Wiele firm chcąc dotrzeć do młodszego pokolenia, kreuje na TikToku treści, które chętnie trafiają do tej grupy odbiorców. Są to krótkie nagrania, gdzie możemy się zainspirować w co ubrać na weselę, urodziny czy domówkę ze znajomymi.

Nie musimy głowić się co na siebie włożyć, co wybrać z najnowszej kolekcji lub jak wykorzystać rzeczy, które mamy już w szafie i zostały przez nas zapomniane. Znajdziemy również wiele kreatywnych trików, które pozwolą nam odkryć modę na nowo.

Wartość edukacyjna

Aplikacja dzięki swojej popularności stawia również na edukację. Chcesz się dowiedzieć więcej o zdrowiu, a może chcesz się nauczyć gotować? Na TikToku istnieje wiele kont z tematyką proedukacyjną, które łączą pokolenia.

Wiele specjalistów odkryło w TikToku ogromny potencjał edukacyjny. W jednej minucie możemy dowiedzieć się jak zadbać o swoje zdrowie lub zmienić pewne nawyki. Przyjazna forma przekazu chętniej przyciąga uwagę, szczególnie młodszych osób.

Niewątpliwie jest to doskonała sposób, aby dotrzeć z ważnym przekazem do każdej grupy wiekowej.

Każdy może zostać reżyserem

Oprócz wspomnianych wcześniej kwestii, TikTok może służyć jako narzędzie do rozwoju kreatywności. Aplikacja daje możliwość tworzenia treści przy użyciu tylko telefonu i własnej wyobraźni. Każdy w tym wypadku może stać się kreatorem treści, które mogą dotrzeć do tysięcy a nawet milionów użytkowników, bez jakiegokolwiek wkładu finansowego.

Potrafisz śpiewać, tańczyć, gotować, a nigdy nie odważyłeś się pokazać tego publicznie. TikTok to doskonałe narzędzie, aby przełamać m.in. swój opór przed wystąpieniem przed szerszą publicznością.

Posiadasz firmę, a może dopiero zaczynasz? Aplikacja doskonale sprawdzi się przy tworzeniu wizerunku w biznesie. Warto znaleźć odpowiedni temat lub skorzystać z pomocy firm, które na co dzień zajmują się marketingiem i tworzeniem wizerunku firm w sieci.

Zespół z agencji reklamowej Grupa Enjoy Media w skuteczny i ciekawy sposób wspomoże rozwój Twojego biznesu w sieci. Wejdź na stronę: https://www.enjoymedia.pl/.

Jaka będzie przyszłość TikToka?

W którą stronę będzie rozwijał się TikTok w przyszłości? Jaki potencjał osiągnie za rok? Niewątpliwie jest aplikacją, która w stosunkowo krótkim czasie zdobyła ogromną popularność. Wpłynęły na to cechy samej aplikacji: prostota użytkowania, wiele atrakcyjnych opcji, możliwość szybkiego dzielenia dostępną treścią oraz obecność wielu różnych  kont osób znanych ze świata internetu, filmu czy muzyki. Śmiało możemy stwierdzić, że TikTok łączy pokolenia.

ZOBACZ TEŻ: Konto firmowe na TikToku. Dlaczego warto je mieć?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments