Bydgoszcz
21C
Słonecznie
32% wilgotność
Wiatr: 6km/h S
H 21 • L 21
21C
Pon
21C
Wt
20C
Sr
15C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaTomasz Latos krytykuje remont Starego Rynku. Radny PO zaprasza go na… spacer [WIDEO]
29.08.2018 | 21:34

Tomasz Latos krytykuje remont Starego Rynku. Radny PO zaprasza go na… spacer [WIDEO]

Na zdjęciu: Tomasz Latos zorganizował konferencję prasową obok Starego Rynku.

Fot. ST

Tomaszowi Latosowi nie można odmówić aktywności.  Poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydat tej partii na urząd prezydenta Bydgoszczy regularnie organizuje konferencje prasowe, a na dzisiejszej skrytykował przebieg remontu Starego Rynku.  Na spotkanie z dziennikarzami przybył także nieproszony gość – radny Platformy Obywatelskiej Jakub Mikołajczak.

Tomasz Latos zaprosił dziennikarzy na ulicę Mostową, aby właśnie na skraju Starego Rynku, tuż obok tablicy z liczbą tygodni pozostałych do zakończenia prac, wyrazić swoje zdanie na temat przebudowy głównego placu miasta. – Ponad rok będzie trwała  ta inwestycja. Powinienem bydgoszczan spytać, czy to dobry pomysł, aby realizować ją w takim kształcie, w taki sposób i przez tak długi czas. Nasz Stary Rynek nie jest tak duży, żeby zająć cały plac na rok – mówił  Latos, który wolałby, aby na Starym Rynku pojawiło się więcej nawiązań do bydgoskich tradycji niż przewidziano to w planach przebudowy.

Zdaniem posła PiS mający trwać przez rok remont obejmuje zdecydowanie za mało zmian jak na tak długie prace. – Nie odświeżamy elewacji niektórych kamienic, nie dokonuje się tu jakaś większa przebudowa poza  samą płytą, więc cóż takiego może trwać tyle czasu i kosztować tyle bydgoskich pieniędzy – zastanawiał się Latos. Jego zdaniem niefortunny jest też termin robót, które rozpoczęły się na starcie okresu wakacyjnego.


WSZYSTKO O KAMPANII W NASZYM SERWISIE –  WYBORY 2018 BYDGOSZCZ


Pan prezydent zapomniał, że warto realizować inwestycje sukcesywnie, w sposób zaplanowany, a nie rozkopać całe miasto.  Zabrakło myślenia przez osiem lat – oceniał kandydat do przejęcia władzy w ratuszu.  Gdy spytał dziennikarzy o pytania jako pierwszy odezwał się przysłuchujący się z boku wystąpieniu Latosa… radny PO Jakub Mikołajczak. Po krótkiej wymianie zdań z posłem zdecydował się zaczekać aż swoje pytania zadadzą dziennikarze, po czym przeszedł do ofensywy.

Chciałbym przekazać w imieniu prezydenta zaproszenie na wspólny spacer po bydgoskich inwestycjach. Widzę, że pan poseł nie do końca zna zasady ich przeprowadzania, więc pan prezydent chętnie wytłumaczy. Mogę pana zaprowadzić, bo pan rzadko bywa w ratuszu – stwierdził Mikołajczak. – To moja konferencja prasowa. Ja nie wchodzę na konferencje pana Bruskiego – odpowiedział Latos. – Jesteście państwo bardzo nerwowi i bardzo niegrzeczni – skwitował. Później radny i poseł zamienili jeszcze kilka słów.

– Przekazuję zaproszenie, żebyśmy mogli być wspólnie dumni z Bydgoszczy – mówił Mikołaczak.
– Jestem dumny, ale chciałbym, aby ta Bydgoszcz była właściwie traktowana przez pana prezydenta – odpowiedział poseł.
– Najlepiej, jak pan poseł porozmawia z panem prezydentem podczas spaceru po wielu inwestycjach w Bydgoszczy.  Serdecznie zapraszam – ponowił radny.
–  Ja spaceruję po Bydgoszczy – odparł krótko Latos, kończąc briefing.

Nieoczekiwany gość nie zraził Latosa do organizowania konferencji. Kolejna odbędzie się już jutro. Po piątkowym spotkaniu z mediami w Fordonie i środowym na Starym Rynku, tym razem poseł zaprosił dziennikarzy na przystanek Szarych Szeregów, gdzie razem z radną  Grażyną Szabelską „zaapeluje o poprawę komunikacji zastępczej na Wyżynach i Kapuściskach”. Nie będzie jednak pierwszym, który w czwartek poruszy ten temat. Godzinę wcześniej odbędzie się konferencja prasowa w siedzibie Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, na której drogowcy zamierzają opowiedzieć właśnie o funkcjonowaniu komunikacji zastępczej na Górnym Tarasie w czasie rozpoczynającego się wkrótce roku szkolnego.


Powiązane treści