Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 13 • L 12
17C
Sob
15C
Nd
16C
Pon
13C
Wt
12C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaTomasz Latos przedstawił skład komitetu honorowego. W nim ludzie nauki i byli prezydenci
14.10.2018 | 21:36

Tomasz Latos przedstawił skład komitetu honorowego. W nim ludzie nauki i byli prezydenci

Komitet został powołany podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

Na zdjęciu: Część członków komitetu uczestniczyła w niedzielnej konferencji prasowej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Przedstawiciele środowisk: akademickiego, służby zdrowia i kultury znaleźli się w zaprezentowanym na niedzielnej konferencji prasowej komitecie honorowym Tomasza Latosa.

Na tydzień przed pierwszą turą wyborów samorządowych, Latos zaprezentował komitet honorowy, w skład którego weszło kilkanaście osób. Wśród nich są m.in. byli prezydenci Henryk Sapalski i  Konstanty Dombrowicz (wystartuje w wyborach do sejmiku województwa) czy wykładowca Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego prof. Janusz Golinowski. Pod deklaracją poparcia Latosa w wyborach podpisali się także Jarosław Jakubowski (doradca wojewody ds. polityki historycznej) i Krzysztof Blechacz, ojciec pianisty Rafała Blechacza.


WSZYSTKO O KAMPANII W NASZYM SERWISIE – WYBORY 2018 BYDGOSZCZ


To osoby niezwykle mądre, szacowne, które zechciały poprzeć moją osobę w wyborach na prezydenta Bydgoszczy – mówił Latos. Zaznaczył, że skład komitetu jest większy, ale nie wszyscy członkowie mogli w niedzielne popołudnie uczestniczyć w konferencji. – Trudno zgrać kalendarze tak wielu osobistości – przyznał i powtórzył, że przyszłotygodniowe wybory mają kluczowe znaczenie dla miasta.

Deklarację poparcia Latosa odczytał kardiolog, prof. Wiesław Sinkiewicz. – Popierając kandydaturę Tomasza Latosa na urząd prezydenta Bydgoszczy, podpisujemy się pod postulatami zawartymi w jego programie wyborczym. Łączy nas przekonanie, że Latos jest człowiekiem, który wznosząc się ponad podziały poszczególnych partii politycznych sprawi, iż Bydgoszcz będzie wielka na miarę swoich możliwości i ambicji – mówił.

Latosa pytaliśmy o plany na ostatnie dni kampanii wyborczej. – Chciałbym po prostu robić swoje, będę przedstawiał swój program. Mam nadzieję, że nikt nie wyniesie nic brutalnego – dodał. Kilkanaście minut po zakończeniu tej konferencji sztab przekazał, że jutro Latos zorganizuje briefing z byłymi prezydentami miasta, a następnie ma wziąć udział w dwóch debatach kandydatów na prezydenta miasta. Pierwsza odbędzie się w Izbie Przedsiębiorczości i Rozwoju, a druga – na Wyspie Młyńskiej, którą zorganizuje Polskie Radio 24.


Powiązane treści