Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Tomasz Moraczewski nie jest już prezesem bydgoskiego lotniska. Będzie konkurs na jego następcę

Dodano: 21.07.2022 | 11:37

Na zdjęciu: Tomasz Moraczewski przestał być prezesem Portu Lotniczego Bydgoszcz.

Fot. Archiwum

Tomasz Moraczewski przestał być prezesem Portu Lotniczego Bydgoszcz. Jego następcę ma wyłonić konkurs, który zostanie rozpisany.

Moraczewski prezesem Portu Lotniczego był od 2010 roku. Wczoraj (20 lipca) odbyło się Walne Zgromadzenie Wspólników Portu Lotniczego. W jego trakcie, prezes zarządu oraz Rada Nadzorcza otrzymały absolutorium za 2021 rok. – Zgromadzenie Akcjonariuszy Portu Lotniczego Bydgoszcz SA udzieliło absolutorium Prezesowi Zarządu Tomaszowi Moraczewskiemu oraz Radzie Nadzorczej za 2021 rok potwierdzając prawidłowość sposobu zarządzania Spółką oraz prowadzonych przez władze Lotniska działań operacyjnych – czytamy w komunikacie, jaki został zamieszczony na stronie internetowej portu.

Jednocześnie, w trakcie tego samego zgromadzenia zapadła decyzja, że Moraczewski nie będzie dalej pełnił funkcji prezesa. Od dzisiaj (21 lipca), pełniącym obowiązki prezesa jest Edward Hartwich, który od 2016 r. jest dyrektorem Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy, a wcześniej był m.in. radnym sejmiku i wicemarszałkiem województwa i RM Bydgoszcz, gdzie przewodniczył komisji budżetu.

Nazwisko następcy Moraczewskiego zostanie wyłonione w drodze konkursu.

0 0 votes
Article Rating
Tomasz Moraczewski nie jest już prezesem bydgoskiego lotniska. Będzie konkurs na jego następcę
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Slawomir
Slawomir
1 rok temu

Nareszcie. Nie zrobił nic dobrego. Brak rozbudowanej siatki połączeń. Terminal jest za mały. Powinien być nowy i większy…

Piotr
Piotr
1 rok temu

Ten Hartwich to niezły element. Szpital ledwo się trzyma finansowo, lotnisko w skali kraju to liliput bez pomysłu na rozwój. Ogólnie takimi instytucjami zarządzają niekompetentni karierowicza nieważne czy z PO czy z PIS . Ważne że Nasz a że wyniki instytucji którymi zarządzają ciągle na minusie. To wina przeciwników politycznych.

ziuta
ziuta
1 rok temu

2010r ~250tys pasażera ; 2021 ~100tyś pasażera. 12lat pensji prezesa = min. 3mln zł + samochód +mieszkanie +dodatki. I kto się śmieje ostatni?

Stanisław
Stanisław
1 rok temu

Jak sejmik kuj-pom przejął pakiet większościowy lotniska to marszałek Całbecki wymienił fachowca na miernotę kolejarza który miał rozwijać lotnisko a jeździł po wystawach kolejnistwach. Teraz mamy to co mamy ostatnie miejsce wśród lotnisk w Polsce.