[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Tony nielegalnego tytoniu zabezpieczone. Są zatrzymania i areszt [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dodano: 09.10.2022 | 11:40

Na zdjęciu: Nielegalny tytoń ujawniono w jednej ze stodół w pobliżu Sępólna Krajeńskiego.

Fot. KPP Sępólno Krajeńskie

Blisko siedem i pół tony nielegalnych wyrobów tytoniowych zabezpieczyli podczas wspólnej akcji kryminalni z komendy w Sępólnie Krajeńskim oraz funkcjonariusze kujawsko-pomorskiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej.

Wspólna akcja funkcjonariuszy miała miejsce pod koniec września. – Z posiadanych przez sępoleńskich mundurowych informacji wynikało, że nielegalna wytwórnia mieści się w stodole na terenie posesji, zlokalizowanej w jednej z miejscowości w pobliżu Sępólna Krajeńskiego – wyjaśnia asp. Małgorzata Warsińska z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Sępólnie Krajeńskim.

Potwierdzenia kryminalnych sprawdziły się. Duże ilości nielegalnego tytoniu oraz maszyny służące do jego krojenia i suszenia ujawniono we wspomnianej już stodole. – Łącznie w budynku gospodarczym zabezpieczono około 7,5 tony wyrobów tytoniowych w różnej fazie obróbki – mówi Warsińska. Jak się dowiadujemy, straty Skarbu Państwa, gdyby ten towar trafił na rynek, wyniosłyby przeszło cztery miliony złotych. Okazało się też, że oprócz tytoniu, policjanci ujawnili jeszcze po dwa woreczki strunowe, w których był biały proszek i susz roślinny. – Zostały one zabezpieczone do dalszych badań – dodaje rzecznik sępoleńskiej komendy.

Do sprawy zatrzymano cztery osoby: to trzej mieszkańcy powiatu radomskiego: 29, 41- i 60-latek, którzy próbowali ukryć się przed funkcjonariuszami zarówno w garażu, jak i na strychu pobliskiego domu. W ręce mundurowych wpadł także właściciel posesji, 34-letni mieszkaniec powiatu sępoleńskiego. Z mężczyznami przeprowadzono następnie czynności w prokuraturze. 29-latkowi oraz 41- i 60-latkowi postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wytworzenia w celu wprowadzenia do obrotu wyrobów tytoniowych o wielkiej wartości. Grozi im za to kara do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka kara grzywny.

Sąd przychylił się także do prokuratorskiego wniosku i wobec tej trójki zastosował najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres najbliższych trzech miesięcy.

 

Tony nielegalnego tytoniu zabezpieczone. Są zatrzymania i areszt [ZDJĘCIA, WIDEO]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments