Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 3
9C
Wt
10C
Sr
5C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCITopielec w Fordonie. Fałszywy alarm? Głupi żart? Akcja poszukiwawcza odwołana
26.03.2017 | 15:39

Topielec w Fordonie. Fałszywy alarm? Głupi żart? Akcja poszukiwawcza odwołana

O godzinie 14.30 policja zdecydowała o zakończeniu akcji poszukiwawczej.

Na zdjęciu: Akcja poszukiwawcza odwołana!

Fot. Stanisław Gazda

Komunikat na stronie Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu z godziny 13.18 sygnowany tytułem „Mężczyzna wskoczył do Wisły”, informujący o tym, iż „o godzinie 12.43 w Bydgoszczy, z mostu Rudolfa Modrzejewskiego skoczył do Wisły mężczyzna i niesie go prąd – na miejscu zastępy PSP prowadzą poszukiwania zaginionego” – jest już nieaktualny. Przed godziną 15.00 akcja została odwołana.

Decyzję o zakończeniu akcji podjęli policjanci, po tym jak po ponad dwugodzinnych poszukiwaniach rzekomego topielca – nikogo nie odnaleziono.

Strażacy, którzy do poszukiwań użyli specjalistycznego sprzętu, do akcji wykorzystali również płetwonurków – nie kryją wzburzenia. Wszystko bowiem wskazuje na to, iż informacja o niedoszłym topielcu była makabrycznym żartem.

To już nie pierwszy przypadek w Fordonie, kiedy po telefonicznym zgłoszeniu, okazującym się fałszywym alarmem – „na nogi” stawiane są wszystkie służby i prowadzona jest zakrojona na szeroką skalę kosztowna akcja. Przypomnijmy, iż 24 marca około godziny 18.00 policja poprosiła strażaków o pomoc. Oficer dyżurny otrzymał informację desperacie który podobno biega po dachu bloku przy ul. Sokola 3. Przeszukanie dachu i bloku nie przyniosło rezultatów. Nikogo nie znaleziono.

Nikt też jak na razie nie poniósł konsekwencji za głupi żart. Czy tak będzie i tym razem?


Powiązane treści