[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Tor z przeszkodami powstał w Parku Centralnym. Przygotujesz się na nim do Terenowej Masakry [ZDJĘCIA]

Dodano: 28.04.2022 | 11:43

Na zdjęciu: Tor powstał w Parku Centralnym, w pobliżu hali Immobile Łuczniczka.

Fot.

Dobiegają końca prace związane z powstaniem toru z przeszkodami w Parku Centralnym. Inwestycja została zrealizowana w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Tor powstał w Parku Centralnym, tuż przy hali Immobile Łuczniczka, w sąsiedztwie boiska do koszykówki, terenów zielonych i zewnętrznej siłowni. Powstanie toru wybrali mieszkańcy w trakcie głosowania na inwestycje w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Koszt powstania toru wynosi blisko 200 tysięcy złotych.

W ramach inwestycji, powstała m.in. wielofunkcyjna konstrukcja o wymiarach min. 4,5 m na 9 m składająca się z m.in. obręczy, czterometrowej liny, drabinek, kołowrotka, kołków do przechodzenia z ringami czy ścianki wspinaczkowej. Postawiono także niższą platformę ze zróżnicowanymi chwytami – kulki, trapez i multiringi. Podłoże zostało usypane piaskiem. – Poza tym obiekt wyposażony będzie w ściankę o wysokości 2,7 m, równoważnię ruchomą o długości 3 m, poręcze o długości 4 m oraz równoważnią łamaną o długości 5,5 m – informują urzędnicy z ratusza, którzy dodają, że powstanie toru ma zachęcić do uprawiania sportu i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Urządzenia zajmą powierzchnię ok. 225 metrów kwadratowych.

Oficjalnie, tor zostanie oddany do użytku w przyszłym miesiącu, a wykonawca inwestycji – firma Fenster – kończy obecnie etap prac budowlanych. Po przeprowadzeniu odbiorów, będzie on objęty sześcioletnią gwarancją.

Tor z przeszkodami powstał w Parku Centralnym. Przygotujesz się na nim do Terenowej Masakry [ZDJĘCIA]
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments