Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Torbyd szykuje się do ponownego otwarcia. Będzie przetarg na restaurację

Dodano: 22.08.2018 | 11:19

Na zdjęciu: W czwartek ma rozpocząć się proces tworzenia lodu na Torbydzie.

Fot. SG/archiwum

Powoli kończy się przerwa wakacyjna na bydgoskim lodowisku. Choć dokładna data otwarcia ślizgawki na Torbydzie nie jest jeszcze znana, to wiadomo, że nastąpi to w pierwszej połowie września.

W premierowym sezonie funkcjonowania lodowisko było czynne od stycznia do maja. Później została zamknięte z powodu przerwy technicznej. Jak się dowiedzieliśmy, amatorzy jazdy na łyżwach będą mogli wrócić na ślizgawkę już na początku września.  Kiedy dokładnie – tego nie wiadomo na sto procent, ale możliwe, że będzie to już trzeciego dnia przyszłego miesiąca.  – Chcielibyśmy otworzyć lodowisko 3 września, ale na razie nie mogę  zadeklarować daty – mówi dyrektor HSW Łuczczniczka (zarządcy obiektu) Piotr Drażdżewski.

Płyta jest już chłodzona, a jutra rozpocznie się tworzenie lodu. Ten proces potrwa kilka dni. – Musimy uruchomić nowe urządzenia, więc zobaczymy, jak będzie przebiegało mrożenie. Mamy cały przyszły tydzień na wytworzenie lodu – tłumaczy Drażdżewski. Jeśli uda się przygotować taflę zgodnie z optymistycznym scenariuszem, to lodowisko zostanie otwarte wraz z początkiem roku szkolnego. Już w poprzednim półroczu uczniowie bydgoskich szkól regularnie w ramach zajęć wybierali się z nauczycielami na Torbyd.

Także w przyszłym tygodniu ma zostać ogłoszone postępowanie przetargowe dotyczące restauracji na obiekcie. Miejsce na nią znajduje się na piętrze budynku, skąd jest widok na taflę. Dotąd pomieszczenia nie udało się zagospodarować. – Czekam jeszcze na pełną dokumentację. Gdy ją dostanę, będę mógł ogłosić przetarg – wyjaśnia Drażdżewski.

Od połowy czerwca parking przy Torbydzie jest płatny. Opłata za parkowanie wynosi złotówkę za każdą rozpoczętą godzinę. Stawka obowiązuje przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Sebastian Torzewski