Tragedia na krajowej 15. Są pierwsze ustalenia policjantów [ZDJĘCIA]
Zdjęcia: KP PSP Mogilno, KPP Mogilno
Kierowca citroena zginął w piątkowym (25 października) wypadku na krajowej 15 w powiecie mogileńskim. Policjanci przekazali po południu informacje o pierwszych, wstępnych ustaleniach dotyczących przyczyn tragedii.
Jak już informowaliśmy na naszych łamach, do tragicznego w skutkach zderzenia samochodu osobowego i ciężarówki doszło dzisiaj, krótko przed godziną szóstą rano na 173 kilometrze drogi krajowej 15 w miejscowości Kwieciszewo w powiecie mogileńskim. W wypadku – jak informował początkowo dyżurny ze stanowiska kierowania kujawsko-pomorskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej – zginęła jedna osoba, a DK15 była całkowicie zablokowana.
Tragiczny wypadek na DK15. Są pierwsze ustalenia policjantów
Tuż przed południem o swoich pierwszych, wstępnych ustaleniach dotyczących przyczyn tragedii poinformowali policjanci z pionu ruchu drogowego mogileńskiej komendy, którzy pracowali na miejscu tragedii. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że jadący pojazdem citroen C4 w kierunku Strzelna, rozpoczynając manewr wyprzedzania nie upewnił się, czy z przeciwnego kierunku nie nadjeżdża inny pojazd, w wyniku czego zjechał na lewy pas i doprowadził do czołowego zderzenia z ciężarowym MAN-em z naczepą – informuje podkom. Tomasz Bartecki z zespołu prasowego mogileńskiej policji.
Kierujący citroenem 58-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu, natomiast 37-letni kierowca ciężarówki nie doznał poważniejszych obrażeń, wiemy też, że przeprowadzone na miejscu badanie wykazało, że był on trzeźwy. Ciało zmarłego 58-latka zostało przez prokuratora zabezpieczone.
Krajowa 15 w miejscu, gdzie doszło do tragedii, przez kilka godzin była całkowicie zablokowana, policjanci wyznaczali objazdy.
- Impreza w bydgoskim Sens Club. Zobacz ZDJĘCIA! - 25 października 2025
- Sobota w Grey Club Bydgoszcz. Mamy nowe ZDJĘCIA z imprezy - 25 października 2025
- Piątkowa zabawa w bydgoskim klubie Ava 3.0. Oglądaj ZDJĘCIA! - 23 października 2025










![Peugeot zmasakrowany po zderzeniu z ciężarówką. Policja o szczegółach tragedii na DK62 [ZDJĘCIA] 25-08-2025_śmiertelny wypadek DK62 Stary Brześć_KMP Włocławek](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2025/08/25-08-2025_smiertelny-wypadek-DK62-Stary-Brzesc_KMP-Wloclawek-150x150.jpg)
![Nocna tragedia na krajowej 91. Policjanci mówią o przyczynach wypadku [ZDJĘCIA] 23-24-08-2025_śmiertelny wypadek DK91 Michalin_KPP Aleksandrów Kujawski-1](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2025/08/23-24-08-2025_smiertelny-wypadek-DK91-Michalin_KPP-Aleksandrow-Kujawski-1-150x150.jpg)
![Tragiczne wyprzedzanie na DK10. Policjanci mówią o przyczynach nocnej tragedii [ZDJĘCIA] 20-08-2025_śmiertelny wypadek DK10 Kolankowo_KPP Lipno](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2025/08/20-08-2025_smiertelny-wypadek-DK10-Kolankowo_KPP-Lipno-150x150.jpg)

