Bydgoszcz
0C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 1km/h W
H 2 • L -1
11C
Pon
10C
Wt
9C
Sr
12C
Czw
13C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleTragedia na otrzęsinach z sądowym finałem. Jest prawomocny wyrok
Ewa Ż., prof. Antoni B.
28.12.2020 | 14:48

Tragedia na otrzęsinach z sądowym finałem. Jest prawomocny wyrok

Wyrok zapadł w poniedziałkowe popołudnie.

Na zdjęciu: Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok wobec byłej szefowej samorządu studenckiego UTP Ewy Ż. oraz byłego rektora prof. Antoniego B. Sprawa prorektora zostanie ponownie rozpoznana.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Sąd Apelacyjny w Gdańsku utrzymał w mocy wyrok wobec trzech skazanych w procesie po tragedii podczas imprezy Start Party na bydgoskim Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym.

W poniedziałkowe (28 grudnia) popołudnie, sąd ogłosił wyrok w procesie apelacyjnym od wyroku sądu pierwszej instancji, jaki zapadł po tragedii podczas imprezy Start Party na bydgoskim UTP w październiku 2015 roku. Zginęły wówczas trzy młode osoby.

Jak informuje nas sędzia Roman Kowalkowski z zespołu prasowego Sądu Apelacyjnego w Gdańsku, uchylony został wyrok dot. byłego prorektora do spraw dydaktycznych uczelni prof. Janusza P. – Sprawa została skierowana do ponownego rozpoznania przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy – mówi sędzia Kowalkowski. Utrzymane w mocy zostały natomiast wyroki wobec pozostałej trójki skazanych: Ewa Ż. ma wymierzoną karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, były rektor uczelni, prof. Antoni B. usłyszał wyrok sześciu miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata, a szef ochrony imprezy Andrzej Z. – ośmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

Przypomnijmy, że cała czwórka oskarżonych przed sądem pierwszej instancji konsekwentnie nie przyznawali się do stawianych im zarzutów. Apelację od wyroku złożyła zarówno prokuratura, jak i obrona.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści