Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h WNW
H 5 • L 5
17C
Nd
18C
Pon
22C
Wt
23C
Sr
22C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleTragedia niedaleko Bydgoszczy. Śmiertelna ofiara nocnego wypadku [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]
wypadek_piecki_250220_002_OSPNWW
26.02.2020 | 02:44

Tragedia niedaleko Bydgoszczy. Śmiertelna ofiara nocnego wypadku [ZDJĘCIA, AKTUALIZACJA]

Na zdjęciu: Siła uderzenia sprawiła, że samochód został doszczętnie zniszczony. Jedna z osób nie przeżyła wypadku.

Fot. OSP Nowa Wieś Wielka

Jedna osoba zginęła, a kolejna została ranna w konsekwencji wypadku, do którego doszło we wtorek po godzinie 23:00 na drodze powiatowej pomiędzy Brzozą a Pieckami.

Późnym wieczorem w wielu rejonach Bydgoszczy dało się słyszeć zastępy strażaków oraz karetki wyjeżdżające na akcję niemal w tym samym czasie. Wszystkie skierowały się w rejon Piecek, gdzie samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył z impetem w drzewo. Siła uderzenia spowodowała znaczne zniszczenia auta. Niestety, wypadek zakończył się tragicznie – śmierć na miejscu poniósł kierowca pojazdu. Jak informują strażacy z OSP Nowa Wieś Wielka, którzy obok ochotników z Brzozy również brali udział w działaniach, ranny został pasażer osobówki. Jedną z przybyłych na miejsce karetek pogotowia został odwieziony do szpitala.

Strażacy po przybyciu na miejsce nie tylko zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ale również brali udział w ewakuacji poszkodowanego z wraku pojazdu, udzielili mu również pierwszej pomocy. Jednostka z Nowej Wsi Wielkiej wróciła do bazy po północy, na miejscu w dalszym ciągu pracowały jeszcze: jeden zastęp z bydgoskiej jednostki przy szkole podoficerskiej na Glinkach oraz druhowie z OSP Brzoza.

W trakcie działań ratowniczych lokalna droga pomiędzy Brzozą a Pieckami była zablokowana. Było drugie w odstępie zaledwie kilkunastu godzin uderzenie samochodu w drzewo. Także wtorek, ale przed południem na drodze krajowej nr 10 w Minikowie zginął młody mężczyzna.

Przyczyny tragedii badają policjanci.

[AKTUALIZACJA]

Jak poinformowała podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, w wyniku wypadku zginął 20-letni mężczyzna kierujący mazdą. Pasażer (21 lat) z obrażeniami trafił do jednego z bydgoskich szpitali. Wiadomo, że samochód wypadł z drogi na jej łuku. Dokładne przyczyny tragedii wyjaśni policyjne dochodzenie prowadzone pod nadzorem prokuratora.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści