Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Tragedia pod Bydgoszczą. Nie żyje motocyklista [AKTUALIZACJA]

Dodano: 25.01.2019 | 18:08

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie - informują strażacy.

Na zdjęciu: Do wypadku doszło w Strzyżawie na drodze krajowej nr 80 na trasie Bydgoszcz - Toruń.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Kilkanaście minut po godzinie siedemnastej strażacy zostali zaalarmowani o zderzeniu dwóch pojazdów w Strzyżawie niedaleko Bydgoszczy. Niestety, życia jednego z uczestników wypadku nie udało się uratować.

Jak informuje dyżurny kujawsko-pomorskich strażaków, o godzinie 17:16 dotarło do nich zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem samochodu osobowego oraz motocykla w rejonie baru Karczek na drodze krajowej nr 80. Na miejscu pojawił się zespół ratownictwa medycznego, który podjął się reanimacji motocyklisty. Nie udało się mu jednak przywrócić funkcji życiowych i lekarz stwierdził zgon.

Droga krajowa nr 80 w rejonie Strzyżawy jest obecnie całkowicie zablokowana.  Na miejscu pracuje jeden zastęp straży pożarnej.

Przyczyny wypadku ma ustalić śledztwo, które poprowadzi policja pod nadzorem prokuratora.

[AKTUALIZACJA – 20:25]

Napłynęły nowe informacje na temat tragicznego zajścia na DK 80. Pierwsze wiadomości dotyczące jednośladu były rozbieżne – mówiono zarówno o motorowerzyście, jak i motocykliście. Ostatecznie w wypadku brał udział skuter, którego kierujący poruszał się pasem awaryjnym, po czym miał nagle wykonać manewr skrętu w lewo, wpadając pod jadące za nim auto. Gdy upadł, potrącił go nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd. Mimo kilkudziesięciominutowych wysiłków ratowników medycznych mężczyzny nie udało się uratować.