Bydgoszcz
21C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 22 • L 19
15C
Sob
15C
Nd
14C
Pon
15C
Wt
12C
Sr
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleTragedia pod Bydgoszczą. Nie żyje motocyklista [AKTUALIZACJA]
policja, straż pożarna, ambulans_ na sygnale - MR
25.01.2019 | 18:08

Tragedia pod Bydgoszczą. Nie żyje motocyklista [AKTUALIZACJA]

Do zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie - informują strażacy.

Na zdjęciu: Do wypadku doszło w Strzyżawie na drodze krajowej nr 80 na trasie Bydgoszcz - Toruń.

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Kilkanaście minut po godzinie siedemnastej strażacy zostali zaalarmowani o zderzeniu dwóch pojazdów w Strzyżawie niedaleko Bydgoszczy. Niestety, życia jednego z uczestników wypadku nie udało się uratować.

Jak informuje dyżurny kujawsko-pomorskich strażaków, o godzinie 17:16 dotarło do nich zgłoszenie o zdarzeniu z udziałem samochodu osobowego oraz motocykla w rejonie baru Karczek na drodze krajowej nr 80. Na miejscu pojawił się zespół ratownictwa medycznego, który podjął się reanimacji motocyklisty. Nie udało się mu jednak przywrócić funkcji życiowych i lekarz stwierdził zgon.

Droga krajowa nr 80 w rejonie Strzyżawy jest obecnie całkowicie zablokowana.  Na miejscu pracuje jeden zastęp straży pożarnej.

Przyczyny wypadku ma ustalić śledztwo, które poprowadzi policja pod nadzorem prokuratora.

[AKTUALIZACJA – 20:25]

Napłynęły nowe informacje na temat tragicznego zajścia na DK 80. Pierwsze wiadomości dotyczące jednośladu były rozbieżne – mówiono zarówno o motorowerzyście, jak i motocykliście. Ostatecznie w wypadku brał udział skuter, którego kierujący poruszał się pasem awaryjnym, po czym miał nagle wykonać manewr skrętu w lewo, wpadając pod jadące za nim auto. Gdy upadł, potrącił go nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd. Mimo kilkudziesięciominutowych wysiłków ratowników medycznych mężczyzny nie udało się uratować.


Powiązane treści