Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H 18 • L 15
22C
Pt
17C
Sob
20C
Nd
13C
Pon
12C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleTragiczna bójka spod Bydgoszczy wraca na wokandę. Jest apelacja od wyroku w procesie Wojciecha M.
Wojciech M. - SF
11.11.2019 | 12:59

Tragiczna bójka spod Bydgoszczy wraca na wokandę. Jest apelacja od wyroku w procesie Wojciecha M.

Apelacja od wyroku ma zostać rozpoznana w najbliższy piątek - dowiedział się nasz dziennikarz.

Na zdjęciu: Wojciech M. został skazany przez bydgoski Sąd Okręgowy na karę pięciu lat pozbawienia wolności.

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Gdański Sąd Apelacyjny w najbliższy piątek rozpozna apelację od wyroku w procesie syna znanego bydgoskiego adwokata – dowiedział się dziennikarz MetropoliaBydgoska.pl.

Chodzi o sprawę Wojciecha M. Jego ojciec i dziadek to znani bydgoscy adwokaci. On sam z kolei w grudniu 2017 roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia wziął udział w krwawej bójce, w której ugodzony scyzorykiem został 16-letni Patryk. Jak się okazało, rana, jaką zadał M. okazała się śmiertelna, a 16-latka nie udało się uratować.

Przed bydgoskim sądem, Wojciech M. odpowiadał za ciężkie uszkodzenie ciała. Został skazany na pięć lat więzienia, chociaż wyrok w tej sprawie nie był jednomyślny. Zadecydowali o nim sędziowie-ławnicy, choć prowadzący proces sędziowie Krzysztof Dadełło i Roman Narodowski wnioskowali o karę siedmiu lat pozbawienia wolności dla 18-latka. Przypomnijmy, że w toku przewodu sądowego, 18-latek przyznał się do winy, choć relacjonował zdarzenie inaczej i tłumaczył, że stanął w obronie zaatakowanego kolegi.


TAK OPISYWALIŚMY I RELACJONOWALIŚMY PROCES WOJCIECHA M.


Wysokość kary oburzyła prokuraturę. – Na pewno polecę złożyć apelację od tego wyroku – mówił na początku maja minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który jest jednocześnie prokuratorem generalnym. Oskarżyciel posiłkowy wnioskował, aby M. odpowiadał przed sądem za zabójstwo, gdzie górna granica kary wynosiła 15 lat pozbawienia wolności, zaś obrońca 18-latka, mec. Janusz Mazur sugerował, by skazany odpowiadał wyłącznie za udział w bójce.

Jak się dowiedzieliśmy, apelacja od tego wyroku zostanie rozpoznana w gdańskim Sądzie Apelacyjnym w najbliższy piątek, 15 listopada. Jak informuje nas rzecznik prasowa sądu, sędzia Joanna Organiak, posiedzenie w tej sprawie rozpocznie się o 9:30, a apelację od wyroku złożyli zarówno prokuratura w Gdańsku, która prowadziła postępowanie w tej sprawie, obrońca skazanego, jak i oskarżyciel posiłkowy.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści