Bydgoszcz
-11C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H -10 • L -12
-11C
Pon
1C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaNakłoNa sygnaleTragiczna kąpiel. Mieszkaniec regionu utonął w Bałtyku
waves-2291354_1280
25.08.2017 | 17:35

Tragiczna kąpiel. Mieszkaniec regionu utonął w Bałtyku

Ciało mężczyzny dryfowało na powierzchni wody.

Na zdjęciu: Mężczyzna został porwany przez falę.

Fot. wolny dostęp

Ciało 56-letniego mieszkańca powiatu nakielskiego, a dokładniej – Szubina, zostało wydobyte przy wejściu na plażę we Władysławowie. Okazało się, że zlekceważył on ostrzeżenia służb ratunkowych. 

Jak poinformował portal itvszubin.pl, do utonięcia mężczyzny doszło w czwartek. Panujące tego dnia warunki atmosferyczne, a szczególne silnie wiejący wiatr, sprawiały, że wchodzenie do wody było niebezpieczne. Na plaży wywieszona była czerwona flaga mówiąca o kategorycznym zakazie kąpieli.

Od godz. 11:30 mundurowi z KPP Puck, strażacy OSP Chłapowo, OSP Władysławowo oraz ratownicy WOPR kontrolowali plaże na terenie gminy Władysławowo, przypominając o zasadach bezpieczeństwa – komentuje sierż. szt. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP Puck. Turyści jednak lekceważyli ich apele i wchodzili do wody.

Około godz. 13:15 do komisariatu w Pucku wpłynęło zgłoszenie o tym, że fala porwała mężczyznę. Ratownicy WOPR wydobyli z wody dryfujące na powierzchni ciało i rozpoczęli reanimację. Niestety 56-letni mieszkaniec Szubina zmarł.


Powiązane treści