Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Tragiczny finał dachowania BMW na A1. Nie żyje pasażerka

Dodano: 04.06.2024 | 11:46

Na zdjęciu: Do tragicznego w skutkach wypadku na autostradzie A1 doszło w poniedziałkowe popołudnie.

Fot. KMP Włocławek

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku, do jakiego wczoraj (3 czerwca) doszło na autostradzie A1. Zginęła pasażerka BMW, a dwie inne osoby zabrano do szpitala. – Od kierowcy pobrana została krew do badań laboratoryjnych – mówią funkcjonariusze.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałkowe popołudnie na wysokości miejscowości Sarnówka w gminie Lubanie. Zdarzenie miało miejsce na pasie jezdni w kierunku Łodzi.

Jak wynika z ustaleń policjantów z pionu ruchu drogowego włocławskiej komendy, kierujący BMW nie dostosował prędkości do warunków, jakie panowały na drodze (wypadek miał miejsce w trakcie padającego deszczu), po czym stracił panowanie nad samochodem, zjechał na pobocze, a auto dachowało i zatrzymało się na polu uprawnym.


CZYTAJ TAKŻE: Śmiertelny wypadek na DK10. Pieszy zginął po potrąceniu przez samochód osobowy


W wypadku śmierć na miejscu poniosła jedna osoba – to 80-letnia kobieta, która była pasażerką auta. Druga pasażerka oraz 56-letni kierowca samochodu zostali przetransportowani do szpitali. – Od kierowcy pobraliśmy krew do badań – mówią funkcjonariusze, którzy chcą ustalić, czy w momencie zdarzenia, kierujący był trzeźwy.

Przez kilka godzin trwały czynności prowadzone przez policjantów, a które nadzorował prokurator. Polecił on już także zabezpieczenie ciała ofiary wypadku do przeprowadzenia szczegółowych badań sekcyjnych.

 

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments