Bydgoszcz
15C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 15 • L 14
16C
Pt
15C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
14C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleTragiczny finał poszukiwań nad wodą. Dwaj bydgoszczanie nie żyją [ZDJĘCIA]
straż pożarna_ poszukiwania jezioro Chomiąskie - nadesłane-1
23.07.2019 | 14:15

Tragiczny finał poszukiwań nad wodą. Dwaj bydgoszczanie nie żyją [ZDJĘCIA]

Akcja poszukiwawcza trwała od niedzielnego wieczora.

Na zdjęciu: Służby wydobyły z wody ciała dwóch mężczyzn, którzy byli poszukiwani od niedzielnego wieczora.

Fot. Nadesłane

Tragiczny finał poszukiwań dwóch mężczyzn nad jeziorem Chomiąskim. We wtorkowe popołudnie, służby wydobyły z wody ich ciała.

Tragedia rozegrała się w niedzielny wieczór. Tuż po godzinie 23:00, służby przyjęły zawiadomienie o grupie czterech osób, które wypożyczyły rower wodny, a następnie dwie z nich wpadły do wody. Dwie pozostałe: 22-letnia kobieta i 19-letni chłopak dopłynęli do brzegu o własnych siłach. – Z nieustalonej przyczyny doszło do wywrócenia się roweru wodnego – mówi podinsp. Krzysztof Jaźwiński z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Żninie.

W poniedziałek wieczorem, nurkowie ze straży pożarnej wyłowili ciało pierwszego z zaginionych bydgoszczan, natomiast we wtorkowe popołudnie z wody wyłowiono zwłoki drugiego mężczyzny. Mieli oni 22 i 33 lata.

W tle tej tragedii – narkotyki. Policjanci przeszukali domek na ośrodku wypoczynkowym w Chomiąży Szlacheckiej, gdzie przebywali młodzi bydgoszczanie. – Funkcjonariusze ujawnili śladowe ilości środków odurzających w postaci marihuany – dodaje podinsp. Jaźwiński. To nie koniec, bo w domku, w którym przebywała 22-latka ujawnione zostały 44 tabletki metaamfetaminy.

Przyczyny tragedii ustalają prowadzący dochodzenie żnińscy policjanci pod nadzorem tamtejszej prokuratury. Ciała wyłowionych z wody mężczyzn zostały zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok. Do odrębnego postępowania zostanie najpewniej wyłączona kwestia posiadania środków odurzających. – Po przeprowadzeniu czynności i ustaleniu do kogo należą narkotyki, ta osoba usłyszy zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – kończy przedstawiciel biura prasowego żnińskiej policji.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści