[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Tragiczny pożar na Wyżynach. Jest zarzut i areszt

Dodano: 28.08.2022 | 10:44

Na zdjęciu: Do tragicznego w skutkach pożaru przy ul. Jar Czynu Społecznego doszło w minioną środę.

Fot. KWP Bydgoszcz / archiwum

Bydgoski sąd w sobotnie (27 sierpnia) popołudnie przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował tymczasowy, trzymiesięczny areszt wobec 75-latka podejrzanego o spowodowanie tragicznego w skutkach pożaru w budynku przy Jaru Czynu Społecznego.

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, 75-latek został zatrzymany w piątek (26.08), gdy wychodził ze szpitala. Mężczyzna był jedną z poszkodowanych osób w pożarze budynku przy ul. Jar Czynu Społecznego na bydgoskich Wyżynach. W sobotę zostały z nim przeprowadzone czynności w prokuraturze, zaś po ich wykonaniu podejrzanego doprowadzono do sądu na posiedzenie aresztowe. Jak przekazuje nam nadkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, prokurator przedstawił 75-latkowi zarzut nieumyślnego spowodowania zdarzenia, zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób w postaci pożaru, którego następstwem była śmierć trzech osób oraz ciężki uszczerbek na zdrowiu wielu osób.

Po trwającym kilka godzin posiedzeniu, sąd przychylił się do wniosku prokuratorskiego i zastosował wobec 75-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Mężczyzna spędzi za kratkami najbliższe trzy miesiące. Jak wynika ze wstępnych ustaleń śledczych, do zaprószenia ognia doszło w jego pokoju, a pierwsza miała zapalić się kanapa. Jak się nieoficjalnie dowiadujemy, 75-latek nie przyznaje się do winy i złożył wyjaśnienia, ale te mają być w znacznym stopniu sprzeczne z materiałami już zgromadzonymi przez śledczych.

Śledztwo nadzorowane przez prokuraturę prowadzone jest w kierunku art. 163 p. 4 kodeksu karnego, mówiący o sprowadzeniu zdarzenia zagrażającego zdrowiu i życiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach mający postać pożaru, w następstwie którego doszło do śmierci osób. Grozi za to kara od sześciu miesięcy do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy: do tragicznego w skutkach pożaru w budynku przy ul. Jar Czynu Społecznego na bydgoskich Wyżynach doszło w środowe (24 sierpnia) przedpołudnie. W pożarze śmierć poniosły trzy osoby: 71-letnia kobieta, roczna dziewczynka oraz 59-letni mężczyzna, na ciało którego natrafiono dopiero podczas przeszukiwania pomieszczenia. Poszkodowanych zostało jedenaście osób, w tym dwóch strażaków. Śledczy informują, że stan trzech osób wciąż jest bardzo poważny.

Tragiczny pożar na Wyżynach. Jest zarzut i areszt
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aaa
Aaa
3 miesięcy temu

Night club jeden z najstarszych w Bdg