[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym. Nie żyje kierowca

Dodano: 06.10.2022 | 09:35

Na zdjęciu: Do wypadku doszło w czwartek rano, w miejscowości Błądzim.

Fot. Pxhere/zdj. ilustracyjne

Tragedia w miejscowości Błądzim (powiat świecki). W czwartek, 6 października około godziny 7:30 na przejeździe kolejowym kierujący samochodem osobowym wjechał pod pociąg relacji Chojnice – Bydgoszcz. Kierowca zginął na miejscu.

Do zdarzenia doszło na trasie kolejowej Bydgoszcz-Kościerzyna. Jak informuje PKP PLK, około godziny 7:30 na przejeździe kolejowo-drogowym zabezpieczanym rogatkami w ciągu drogi wojewódzkiej nr 240, w miejscowości Błądzim (szlak Wierzchucin – Serock) pod pociąg relacji Chojnice – Bydgoszcz Główna wjechał samochód osobowy. W wyniku zdarzenia kierowca pojazdu zginął na miejscu – pasażerom i obsłudze pociągu nic się nie stało. PKP PLK dodaje, że trwa ustalanie okoliczności zdarzenia.

Obecnie ruch pociągów na odcinku Wierzchucin – Serock został czasowo wstrzymany. Przewoźnik Arriva wprowadza zastępczą komunikację autobusową. Podróżni na stacjach i przystankach są informowani o zmianach w komunikacji. – Do usunięcia skutków zdarzenia skierowano pojazd ratownictwa technicznego PLK – informuje zarządca sieci kolejowej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments