Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Tragiczny wypadek na torowisku w Fordonie. Są wyniki sekcji zwłok zmarłego mężczyzny

Dodano: 26.05.2023 | 12:39

Na zdjęciu: Do tragicznego w skutkach wypadku w Fordonie doszło 11 maja br., na wysokości przystanku Andersa/Gieryna.

Fot. KMP Bydgoszcz / archiwum

Nadzorująca śledztwo w tej sprawie Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ ma już wstępne wyniki sekcji zwłok mężczyzny.

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, do tragedii doszło przed dwoma tygodniami w Fordonie. W czwartek (11 maja), około godziny siódmej rano, służby zostały powiadomione o leżącym na torowisku tramwajowym ciele mężczyzny (zdarzenie miało miejsce w okolicach przystanku Andersa/Gieryna).

Śledczy z bydgoskiej prokuratury poinformowali tymczasem o ustaleniach sekcji zwłok, jaka została wczoraj przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej. – W jej wyniku stwierdzono, że zgon mężczyzny nastąpił w wyniku obrażeń wielonarządowych – mówi zastępca szefa Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ Adam Lis i zastrzega przy tym: – To wstępne wyniki sekcji, oczekujemy na szczegółową i pisemną opinię biegłego.

Wiadomo, że zmarły to 48-letni mieszkaniec Bydgoszczy, który był bezdomny. – W rejonie Fordonu bardzo często korzystał z pojazdów komunikacji miejskiej, podróżował nimi – słyszymy w prokuraturze. Śledczy precyzują, że od pełnych wyników sekcji zwłok, będą uwzględniać dalsze kroki w prowadzonym śledztwie, wiadomo, że nikomu jak na razie nie postawiono zarzutów.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że wypadek miał miejsce w momencie, gdy 48-latek ześlizgnął się ze schodka podczas wsiadania do tramwaju, a następnie zahaczył ubraniem o zewnętrzną część wagonu. – Motorniczy nie miał szans, aby go zobaczyć – mówią śledczy i precyzują, że ciało zobaczył dopiero motorniczy następnego pojazdu.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Znowu pocisk?
Znowu pocisk?
1 rok temu

Znowu pocisk?