Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNE
H 5 • L 3
3C
Czw
4C
Pt
8C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaTramwaj wodny po zmianach trzyma kurs. Zainteresowanie jest bardzo duże
tramwaj wodny Bydgoszcz
31.05.2018 | 08:49

Tramwaj wodny po zmianach trzyma kurs. Zainteresowanie jest bardzo duże

Mamy pierwsze informacje na temat funkcjonowania Bydgoskiego Tramwaju Wodnego po przejęciu jego obsługi przez Bydgoskie Centrum Informacji.

Na zdjęciu: Kluczową zmianą w nowej odsłonie tramwaju wodnego jest możliwość zajęcia miejsca na pokładzie wyłącznie na przystanku początkowym. Obecnie na Wyspie Młyńskiej można jedynie opuścić statek.

Fot. ED/archiwum

Od miesiąca tramwaj wodny funkcjonuje w nowej formule. Decyzja o wyłączeniu statku z miejskiego systemu komunikacji i wprowadzenie możliwości zajęcia miejsca na pokładzie wyłącznie na przystanku początkowym była szeroko dyskutowana przez polityków i społeczników. Praktyka pokazała, że zmiany miały sens.

W trwającym obecnie sezonie kursowaniem tramwaju wodnego zajmuje się Bydgoskie Centrum Informacji, które przejęło obsługę letniej atrakcji od ZDMiKP. Na majowym posiedzeniu komisji promocji miasta i współpracy z zagranicą jej przewodniczący Tomasz Puławski zapytał dyrektora Leszka Woźniaka o to, czy zmiany wpłynęły na popularność tramwaju wodnego. Woźniak przyznał, że rejsy „Słonecznikami” nie straciły uznania mieszkańców i turystów, a obłożenie kursów, zwłaszcza w weekend majowy, było bardzo duże. Sprawdził się też system internetowej rezerwacji biletów – na stronie Tickeo.pl sprzedano blisko trzy tysiące biletów (na rejsy aż do lipca), natomiast w siedzibie BCI – około tysiąca.

– Myślę, że warto było to zrobić – podsumował zmiany dyrektor Woźniak. Przedstawiciel centrum informacji zaznaczył jednak, że wdrożenie nowego systemu rezerwacji biletów nie obyło się bez problemów, ponieważ niektóre kursy nie były widoczne w systemie rezerwacji. Dyrektor BCI podkreślił przy tym, że kłopoty nie wpłynęły na komfort pasażerów. – Do nas nie dotarły żadne negatywne opinie. To był dobry pomysł i to rozwiązanie się sprawdza – komentował Woźniak.


CZYTAJ WIĘCEJ: Tramwaj wodny czekają zmiany


Wieści od dyrektora Bydgoskiego Centrum Informacji uspokoiły radną Grażynę Szabelską, która na kwietniowej sesji rady miasta krytykowała nowy pomysł na obsługę tramwaju. – Moje obawy były zasadne, ale jeśli to prawda, że mieszkańcy nie stracili na zmianach, to mnie to cieszy – powiedziała Szabelska.

Obecnie na terenie miasta funkcjonują dwie linie tramwaju wodnego – Staromiejska (pomiędzy Rybim Rynkiem a terenami dawnej Astorii) i Słoneczna (Rybi Rynek – Tesco). Latem dołączy do nich linia Wschodnia (z centrum miasta dotrze aż do Brdyujścia).


Powiązane treści