Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 5km/h NNE
H 5 • L 3
3C
Czw
4C
Pt
8C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaTriathlon wstrzyma ruch w Bydgoszczy. Podajemy szczegóły zmian
03.07.2018 | 12:52

Triathlon wstrzyma ruch w Bydgoszczy. Podajemy szczegóły zmian

Kilka ulic w mieście będzie zamkniętych dla ruchu.

Na zdjęciu: Ubiegłoroczna edycja bydgoskiego triathlonu.

Fot. SG/archiwum

W związku z odbywającym się w ten weekend Triathlonem Bydgoszcz nastąpi czasowe zamknięcie dla ruchu kilku ulic. 

Zmiany mają związek z kolarską i biegową częścią imprezy. W związku z tym nastąpi wyłączenie z ruchu ulicy Toruńskiej (od ronda Bernardyńskiego do ronda Toruńskiego; od ronda Toruńskiego do ul. Nowotoruńskiej – jezdni w stronę granicy miasta), ronda Toruńskiego, al. Jana Pawła II (od ronda Toruńskiego do ul. Glinki – obu jezdni i od ul. Glinki do ul. Kujawskiej – jezdni południowej), ul. Nowotoruńskiej (od ul. Toruńskiej do ul. Planu 6-letniego – jezdni w stronę granicy miasta i od ul. Planu 6-letniego do granicy miasta – całej jezdni), ul. Kieleckiej (na odcinku od ul. Smoleńskiej do ul. Nowotoruńskiej) i ul. Dachtery. 

Warto dodać, że zamknięcie ulic spowoduje wprowadzenie poważnych zmian w komunikacji publicznej – o ich szczegółach piszemy w artykule W ten weekend wielkie zmiany w komunikacji! Z powodu triathlonu

Zamknięcie będzie obowiązywało 7 lipca w godz. od 8:00 do 13:00 oraz 8 lipca w godz. od 6:00 do 16:00.  Tranzyt przez miasto drogą krajową nr 5 oraz trasami lokalnymi pomiędzy północną i południową częścią miasta będzie odbywał się objazdami lub z wykorzystaniem tras alternatywnych.

Objazd drogi krajowej nr 5

Objazd dla podróżujących drogą krajową nr 5 od strony Gdańska rozpoczyna się na rondzie Fordońskim. Przejazd przez miasto zostanie poprowadzony ul. Jagiellońską, rondem Jagiellonów, ul. Bernardyńską, rondem Bernardyńskim, ul. Kujawską aż do ul. Jana Pawła II, gdzie nastąpi ponowny wjazd na drogę krajową nr 5 w kierunku Poznania.
Objazd dla jadących od strony Poznania drogą krajową nr 5 będzie się rozpoczynał na skrzyżowaniu z ul. Kujawską. Przejazd przez miasto zostanie poprowadzony ul. Kujawską, rondem Bernardyńskim, ul. Bernardyńską, rondem Jagiellonów, ul. Jagiellońską aż do ronda Fordońskiego, gdzie nastąpi ponowny wjazd na drogę krajową nr 5 w kierunku Gdańska.

Przejazd pomiędzy północną i południową częścią miasta będzie możliwy przez ulice: Hutnicza, Łęgnowska, Toruńska, Sporna/Kazimierza Wielkiego (kierunek Łęgnowo), Wojska Polskiego, Trasa Uniwersytecka/Kujawska (Wyżyny, Wzgórze Wolności, Glinki/Bielawy, Leśne, Śródmieście).

Zmiany w organizacji ruchu obejmą także Stare Miasto. 7 lipca (w godzinach od 5:00 do 13:00) i 8 lipca (od 5:00 do 17:00) z ruchu kołowego zostaną wyłączone następujące ulice: Grodzka (od ul. Mostowej do ul. Bernardyńskiej), Stary Port (od ul. Pocztowej do mostu Sulimy Kamińskiego), Przy Zamczysku (od ul. Magdzińskiego do ul. Grodzkiej) i Podwale (od ul. Krętej do ul. Grodzkiej). Z ruchu pieszego zostanie natomiast wyłączony wschodni ciąg pieszy na moście Sulimy Kamińskiego, schody z mostu na ul. Stary Port oraz północny chodnik na ul. Grodzkiej na odcinku od ul. Mostowej do ul. Podwale.

Przez cały weekend nie będzie też możliwości parkowania na parkingach przy Rybim Rynku, Placu Solnym i Placu Teatralnym. Od piątku, 5 lipca (od około godz. 18:00) do zakończenia zawodów ku od godz. 18.00 do zakończenia zawodów z użytkowania zostanie wyłączony także parking przy cmentarzu i osiedlu „6 Planet” na ulicy Toruńskiej.

Z uwagi na bezpieczeństwo, Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej prosi o bezwzględne stosowanie się do czasowego oznakowania oraz poleceń służb porządkowych regulujących ruch.


Powiązane treści