Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trudne warunki na drogach. Bydgoszczanka dachowała na drodze krajowej

Dodano: 23.01.2023 | 13:11

Na zdjęciu: Do wypadku doszło w sobotę.

Fot. KPP Radziejów

Na trasie do Radziejowa w miejscowości Płowce doszło do wypadku, w którym dachował pojazd. Kierująca autem nie zachowała ostrożności w trudnych warunkach pogodowych.

Do zdarzenia doszło w sobotę (21.01) około godziny 9:00. Kierująca niebieskim pojazdem marki Citroen straciła panowanie nad autem i zjechała do rowu, w którym następnie dachowała. Jak wyjaśniają policjanci, 41-latka z Bydgoszczy nie zachowała ostrożności przy bardzo trudnych warunkach pogodowych jakie panowały na drodze.

Kierująca nie odniosła obrażeń i podróżowała sama. Badanie trzeźwości wykonane na miejscu wykazało, że nie była pod wypływem alkoholu. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i pouczyli kobietę.

– Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w zimowych warunkach. Wystarczy zmniejszyć prędkość, zwiększyć odstępy pomiędzy autami, aby uniknąć kolizji. Dużą rolę odgrywa również właściwe przygotowanie pojazdu do drogi. W szczególności ważna jest wymiana opon na zimowe, odśnieżenie szyb. To podstawowe rady, które mogą pomóc w bezpiecznym poruszaniu się po drodze – apelują funkcjonariusze na stronie Komendy Powiatowej Policji w Radziejowie.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments