Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trwa budowa basenu na Miedzyniu. Wykonawca przystępuje do prac fundamentowych

Dodano: 28.03.2021 | 19:15

Na zdjęciu: Prace na budowie basenu na Miedzyniu.

Fot. Urząd Miasta Bydgoszczy

Z nadejściem wiosny firma Alstal rozpoczęła zaawansowane prace przy wznoszeniu basenu na Miedzyniu. Obecnie trwają przygotowania do budowy płyty fundamentowej. 

Wyczekiwana od kilku lat pływalnia powstaje przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Pijarów. Jak podkreśla bydgoski ratusz, obiekt ma pełnić rolę szkolnego i osiedlowego centrum sportowego. W ubiegłym roku władze rozstrzygnęły przetarg na jego realizację i podpisały umowę z wykonawcą – jest nim bydgoska spółka Alstal. Pierwsze prace rozpoczęły się zimą – ogrodzono teren inwestycji i wykonano wykop pod fundamenty. Obecnie pracownicy Alstalu przystępują do robót fundamentowych.

Głównym elementem pływalni przy ZS nr 8 będzie basen sportowy o zmiennej głębokości i wymiarach 25×12,5 m. Niecka basenu sportowego ze stali nierdzewnej zostanie wyposażona m.in. w tuleje z podnośnikiem samobieżnym dla osób z niepełnosprawnościami. Powstanie też strefa relaksacyjna. Budynek basenu zostanie skomunikowany ze szkołą łącznikiem, by zapewnić komfortowe przejście dla dzieci i młodzieży szkolnej. Wraz z basenem w przyszłym roku dobudowane zostaną drogi dojazdowe z miejscami postojowymi, chodniki, oświetlenie i monitoring.


CZYTAJ WIĘCEJ O BUDOWIE BASENU NA MIEDZYNIU


Wnętrze pływalni będzie nasłonecznione poprzez przeszkloną zachodnio-południową fasadę. Elewacja wykonana zostanie z wysokiej jakości paneli, pokrytych krystaliczną powłoką – jak podkreśla ratusz, ma ona dać zaskakujący efekt kolorystyczny. – Barwy zmienią się w zależności od kąta patrzenia oraz kierunku padania światła. Zaprojektowana gama to kolory: pomarańczowy – zielony – brązowy – informuje urząd miasta. Na dachu zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne wytwarzające czystą energię.

Koszt realizacji basenu na Miedzyniu to prawie 18 milionów złotych. Inwestycja ma zakończyć się w połowie 2022 roku; będzie objęta siedmioletnią gwarancją.

5 1 vote
Article Rating
Błażej Bembnista
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments