Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trwa Festiwal Muzyka u Źródeł. Koncerty można oglądać w sieci

Dodano: 27.11.2020 | 10:17

Na zdjęciu: VOŁOSI zgromadzii ogromną publicznosć przed monitorami.

Fot. Arkadiusz Wojtasiewicz

Festiwal Muzyki Kameralnej „Muzyka u Źródeł” rozpoczął się 21 listopada – w tym roku nietypowo, bo w Internecie. Z powodu kolejnych obostrzeń wprowadzanych przez prezesa rady ministrów organizatorzy podjęli decyzję o rejestracji koncertów i całkowitym przeniesieniu ich do przestrzeni internetowej.

Za nami dwa pierwsze koncerty. Festiwalowa Orkiestra Kameralna i zespół VOŁOSI  zgromadzili ogromną publiczność przed ekranami i monitorami. W koncertach uczestniczyły osoby z Polski oraz z zagranicy – Słowacji, Japonii, Ukrainy i Wielkiej Brytanii. – Staramy się odnajdować wartość w takim rodzaju przekazu – tak ogromna rzesza ludzi nie mogłaby uczestniczyć w koncertach organizowanych tradycyjnie w hali pomp wodociągowych – cieszą się organizatorzy.

Przed nami kolejny festiwalowy weekend. W sobotni wieczór wystąpią soliści znani z teatrów muzycznych – Sylwia Przetak, Janek Traczyk oraz Gabriela i Jarek Oberbekowie. W ich wykonaniu usłyszymy piękne piosenki ze świata filmów i bajek Disneya.

Natomiast w niedzielę, 29 listopada w hali pomp wodociągowych zagości ponownie muzyka klasyczna – tym razem koncert fortepianowy Chopina w wykonaniu utalentowanego pianisty – Szymona Nehringa, zdobywcy m.in. głównej nagrody na prestiżowym Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Artura Rubinsteina w Tel Awiwie. Soliście towarzyszyć będzie zespół Barock Quartet.

Tegoroczne koncerty są dostępne dla wszystkich nieodpłatnie, jednak organizatorzy dbając o płynność finansową festiwalu (do tej pory dochód ze sprzedaży biletów w znacznym stopniu pokrywał koszty organizacji koncertów) podjęli decyzję o udostępnieniu możliwości dokonania wpłaty „cegiełki” na konto wydarzenia wszystkim osobom, które uznają, że koncerty są dla nich wartością i w ten sposób zechcą wesprzeć organizację festiwalu.

Wpłat dokonywać można na konto organizatora – Fundacji Muzyka u Źródeł:
nr rach. 37114010520000595225001003 z dopiskiem „Muzyka u Źródeł”
lub przelew na telefon/Blik: 608 571 779.

Koncerty będą dostępne na festiwalowym kanale YouTube. Szczegóły dotyczące koncertów znajdują się na stronie www.muzykauzrodel.com oraz na profilu Fb.

Projekt został zrealizowany przy finansowym wsparciu: Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Miasta Bydgoszczy, Spółki Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy. Wydarzenie odbywa się pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego i Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.

Partnerzy medialni: TVP3 Bydgoszcz, Radio PiK, Gazeta Wyborcza, MetropoliaBydgoska.PL

PROGRAM II TYGODNIA:

28.11.2020 – sobota, g. 18.00

Koncert niezapomnianych, wpadających w ucho i emocjonalnych piosenek z najbardziej znanych filmów animowanych na przestrzeni lat. „Mała Syrenka”, “Aladyn”, „Mulan”, „Pocahontas”, „Dzwonnik z Notre Dame”, „Kraina Lodu” – to tylko część wiecznie żywego repertuaru koncertu, który rozpali serca widzów w każdym wieku. Interpretacje piosenek zostaną zaprezentowane przez uznanych artystów, wokalistów i aktorów:

Soliści:
Gabriela Oberbek
Jarek Oberbek
Sylwia Przetak
Janek Traczyk

Rafał Stępień – fortepian
Maciej Mąka – gitara
Wojciech Bylica – perkusja
Andrzej Solarski – gitara basowa

Marcel Wiercichowski – prowadzenie koncertu

29.11.2020 – niedziela, g. 18.00

Szymon Nehring – fortepian

Barock Quartet w składzie:
Wojciech Kołaczyk – skrzypce
Dariusz Groblewski – skrzypce
Zbigniew Szczęch – altówka
Michał Litwa – wiolonczela
oraz
Jan Nowicki – kontrabas

A. Koszewski – Concerto grosso all’antica per archi
F. Chopin – Koncert fortepianowy f-moll Op. 21

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments