Bydgoszcz
9C
Słonecznie
61% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSW
H 9 • L 9
8C
Pt
10C
Sob
15C
Nd
20C
Pon
22C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaTrwa konkurs na projekt nabrzeża Kanału Bydgoskiego. Studenci UTP mają zainspirować mieszkańców
25.10.2018 | 11:39

Trwa konkurs na projekt nabrzeża Kanału Bydgoskiego. Studenci UTP mają zainspirować mieszkańców

Na zdjęciu: Wizyta studentów nad Kanałem Bydgoskim. Jej celem było zwiedzanie muzeum kanału oraz zapoznanie się z otoczeniem.

Fot. mat. prasowe

Rada Osiedla Miedzyń-Prądy zorganizowała konkurs dla studentów. Jego tematem jest wizja zagospodarowania nabrzeży Kanału Bydgoskiego od ulicy Bronikowskiego do śluzy Osowa Góra. MetropoliaBydgoska.PL objęła patronat medialny nad inicjatywą.

Konkurs „Kanał Bydgoski, czyli zagospodarowanie terenów nadrzecznych nad kanałem Śluza VI – Śluza Osowa Góra” ma na celu przedstawienie własnych wizji zagospodarowania nabrzeży na pięciokilometrowym odcinku wzdłuż Nowego Kanału Bydgoskiego. Biorą w nim udział studenci Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego – konkretniej studenci kierunku Architektury Wnętrz z Zakładu Sztuk Wizualnych na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska.

Praca studentów rozpoczęła się od odwiedzin Muzeum Kanału Bydgoskiego, do których doszło 17 października. W historię powstania i budowy kanału wprowadził kustosz muzeum Tomasz Izajasz. Następnie studenci przeszli wzdłuż kanału, aby zapoznać się z warunkami terenowymi, zobaczyć charakterystyczne punkty oraz zaczerpnąć inspiracji.

Żywimy nadzieję, że zaprezentowane przez studentów projekty, staną się przyczynkiem do dyskusji przez mieszkańców, jak ta część kanału ma wyglądać i jakie ma spełniać funkcje. Liczymy na ciekawe, nowatorskie pomysły, które mogłyby zostać wykorzystane w zgłaszanych przez mieszkańców pomysłach do budżetu obywatelskiego. W tym roku, w ramach BBO zrealizowano tzw. ścieżkę zdrowia przy ul. Głodowskiej, a obecnie trwa przetarg na zagospodarowanie części terenów zielonych na odcinku od ul. Głogowskiej do ul. Krośnieńskiej. Planowane jest nasadzenie nowych drzew i krzewów oraz ustawienie małej architektury – piszą organizatorzy.

Harmonogram konkursu:

5 listopada 2018 – spotkanie z pracownikami Miejskiej Pracowni Urbanistycznej w celu poznania planów pracowni dla tego obszaru
15 marca 2019 – oddanie prac
koniec marca 2019 – wybór najlepszy projektów przez komisję konkursową
połowa kwietnia 2019 – oficjalne zaprezentowanie prac (planowana jest wystawa w plenerze nad kanałem) i zakończenie konkursu wraz z rozdaniem nagród.

Konkurs organizowany jest przez Radę Osiedla Miedzyń – Prądy przy wsparciu Urzędu Miasta Bydgoszczy. Honorowy patronat objął prezydent Rafał Bruski. Przy konkursie współpracują również: Rada Osiedla Osowa Góra, Rada Osiedla Flisy, Muzeum Kanału Bydgoskiego i Bydgoskie Stowarzyszenie Miedzyń i Prądy.


Powiązane treści