Bydgoszcz
22C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 3km/h NNE
H 22 • L 21
25C
Sr
25C
Czw
25C
Pt
25C
Sob
28C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTrwa lekkoatletyczny maraton. Najlepsze dopiero przed nami
Marika Popowicz, Krzysztof Wolsztyński, Iwona Waszkiewicz - ST
08.06.2016 | 22:09

Trwa lekkoatletyczny maraton. Najlepsze dopiero przed nami

Wtorkowa konferencja prasowa w KPZLA była okazją do podsumowania Bydgoszcz Cup oraz omówienia przygotowań do zbliżających się imprez lekkoatletycznych.

Na zdjęciu: Środowa konferencja prasowa

Fot. ST

W miniony weekend odbył się Europejski Festiwal Lekkoatletyczny, a już wkrótce bydgoszczan czekają kolejne emocje. Na koniec czerwca na stadionie Zawiszy odbędą się mistrzostwa Polski, a w lipcu – mistrzostwa świata juniorów.

Europejski Festiwal Lekkoatletyczny odbywał się w sobotę i niedzielę. Najgłośniej było o konkursie „Tyczka na Wyspie”. – Chcieliśmy w ten sposób zachęcić bydgoszczan do regularnego odwiedzania stadionu. Myślę, że była to znakomita forma promocji i w przyszłości tego typu imprezy będą pojawiały się ponownie – mówiła podczas środowej konferencji prasowej Iwona Waszkiewicz, zastępca prezydenta miasta.

Miniony tydzień był niezwykle pracowity dla osób przygotowujących imprezy lekkoatletyczne odbywające się w czerwcu i lipcu w Bydgoszczy. Nad Brdą pojawili się bowiem przedstawiciele zarówno europejskiej, jak i światowej organizacji lekkoatletycznej, którzy przyglądali się przygotowaniom do zbliżających się zawodów. – Mam nadzieję, że ten rok i następny będą przełomowe i coraz więcej ludzi będzie oglądało lekkoatletyczne zmagania na stadionie w Bydgoszczy. Takie mistrzostwa świata mogą już nam się nie powtórzyć i chcemy, żeby zobaczyło je jak najwięcej osób – tłumaczył prezes KPZLA, Krzysztof Wolsztyński. Do promocji mistrzostw świata juniorów może włączyć się każdy. Organizatorzy przygotowali specjalne naklejki, które można odebrać m.in. w Bydgoskim Centrum Informacji.

Podczas zbliżających się mistrzostw kraju o medale zawalczą m.in. Marika Popowicz-Drapała i Dariusz Kuć, którzy także byli obecni podczas poniedziałkowej konferencji. Sprinterka Zawiszy nie może zaliczyć do udanych niedzielnego mityngu, podczas którego z powodu kontuzji musiała wycofać się z finałowego biegu. – Niedługo mamy igrzyska, więc trzeba uważać, nawet kosztem takich imprez jak Bydgoszcz Cup czy Mistrzostwa Polski – tłumaczył jej trener, Jacek Lewandowski. W krajowym czempionacie Popowicz-Drapała ma zawalczyć o medal, podobnie jak Dariusz Kuć. 30-latek również ostatnio zmagał się z urazami, ale teraz normalnie przygotowuje się do najbliższych startów. – Trenuję już na sto procent i mam nadzieję, że ze zdrowiem będzie już wszystko dobrze i będę osiągał zadowalające rezultaty – tłumaczył zawodnik Zawiszy.

Mistrzostwa Polski na obiektach Zawiszy odbędą się w dniach 24-26 czerwca, zaś najlepsi młodzi lekkoatleci świata będą rywalizować między 19 a 24 lipca.


Powiązane treści