Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 2 • L 1
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
4C
Pt
0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleTrwa liczenie strat po pożarze w Fordonie. Zorganizowano zbiórkę na rzecz poszkodowanego
straż pożarna_ na sygnale_ MR
19.03.2019 | 17:55

Trwa liczenie strat po pożarze w Fordonie. Zorganizowano zbiórkę na rzecz poszkodowanego

Na zdjęciu: Straży we wtorek nad ranem walczyli z pożarem w Fordonie.

Fot. MR/archiwum (zdjęcie poglądowe)

We wtorek nad ranem informowaliśmy o pożarze w bloku przy ul. Monte Cassino 6. Zorganizowana została zbiórka na rzecz poszkodowanego mężczyzny.

Strażacy interweniowali na miejscu zdarzenia po godz. 9. Jak wówczas informowali, osoba przebywająca w mieszkaniu opuściła je o własnych siłach, a pożar po trudnej akcji gaśniczej udało się opanować. Po ugaszeniu ognia odbyły się oględziny z udziałem policji oraz przedstawicieli Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, ubezpieczyciela części wspólnej nieruchomości oraz Nadzoru Branży Budowlanej Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Na miejscu jest też rzeczoznawca budowlany.  – Uprawnieni do dokonywania przeglądów konserwatorzy spółdzielni sprawdzili instalację gazową i elektryczną. Nasi pracownicy cały czas wykonują czynności na miejscu – informuje Iga Nowicka z Fordońskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Poszkodowany otoczony jest opieką rodziny, przyjaciół i sąsiadów. Zgłaszają się już wolontariusze chętni do pomocy w uprzątnięciu mieszkania. Jak informuje Nowicka, prowadzona jest zbiórka rzeczy dla poszkodowanego. Potrzebna jest odzież i przedmioty codziennego użytku – zwłaszcza ubrania (rozmiar XL lub L na wzrost 190 cm, obuwie rozmiar 45/46). Dary można zanosić do Biura Obsługi Mieszkańców FSM przy ul. Kleeberga 2 w godzinach pracy spółdzielni (pn., śr.,czw. od 7 do 15, wt. 8 do 17, pt. 7 do 14). Organizatorzy zbiórki proszą, aby na razie nie przynosić mebli. Najpierw mieszkanie musi zostać gruntownie uprzątnięte i wyremontowane.

Strażacy mieli na wtorek zaplanowane ćwiczenia polegające na akcji w wieżowcu. W związku z porannym zdarzenia próba została przełożona.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści