Bydgoszcz
-5C
Niebo głównie zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H -5 • L -6
-2C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
0C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaTrwa montaż świątecznych dekoracji. Od poniedziałku zmiany w ruchu na Starym Mieście
04.11.2021 | 12:03

Trwa montaż świątecznych dekoracji. Od poniedziałku zmiany w ruchu na Starym Mieście

Na zdjęciu: Na czas funkcjonowania Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego zamknięta zostanie ulica Mostowa i plac Teatralny.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

Przy latarniach w centrum Bydgoszczy pojawiają się już pierwsze dekoracje świąteczne, a niebawem rozpoczną się przygotowania do otwarcia jarmarku świątecznego. ZDMiKP informuje, że od poniedziałku, 8 listopada nastąpią zmiany w organizacji ruchu na Starym Mieście.

Pierwsze prace przy montażu świątecznych iluminacji rozpoczęły się tuż po Wszystkich Świętych. Ozdoby pojawiły się m.in. przy latarniach umieszczonych obok ulicy Jagiellońskiej, a już niebawem udekorowany zostanie Stary Rynek. Wszystkie ozdoby mają być gotowe na rozpoczęcie Bydgoskiego Jarmarku Świątecznego, czyli do 20 listopada.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Jak przebudować Nakielską? Startują konsultacje w sprawie kolejnego odcinka ulicy


W związku z rozstawieniem stylowych domków drewnianych, w których swoje wyroby i produkty będą sprzedawać wystawcy na jarmarku, już od poniedziałku, 8 listopada drogowcy zamkną dla ruchu Plac Teatralny oraz ulice Mostową i Grodzką (na odcinku od Podwale do Mostowej); wprowadzony zostanie także obustronny zakaz zatrzymywania się na Placu Teatralnym. Wjazd na zamknięte ulice będzie możliwy całodobowo dla pojazdów służb miejskich i zaopatrujących Jarmark, a dla pojazdów obsługujących placówki handlowe i usługowe przy ul. Jatki, budowę przy ul. Grodzkiej, banki i mieszkańców Placu Teatralnego – tylko w godz. 8:00-11:30 i 21:00-22:00. W czasie montowania infrastruktury jarmarku mogą wystąpić czasowe wstrzymywania ruchu.
W terminie od 18 do 24 listopada zmienione zostaną natomiast godziny dojazdu i zasady korzystania z kopert dla dostaw wyznaczonych przy ulicach: Jana Kazimierza, Batorego, Jezuickiej i Farnej. – Korzystanie z tych stanowisk będzie możliwe w godz. od 6:00 do 11:30 i od 21:00 do 22:00 we wszystkie dni tygodnia. Natomiast przy ulicy Krętej korzystanie ze stanowisk dla dostaw będzie możliwe od 6:00 do 22:00 we wszystkie dni tygodnia.

ZDMiKP podaje, że demontaż infrastruktury jarmarku rozpocznie się po 22 grudnia. Stała organizacja ruchu zostanie przywrócona do 5 stycznia 2022 roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści