Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trwa projektowanie drogi Żołędowo-Niemcz. Radny twierdzi, że trzeba odsunąć ścieżkę od jezdni

Dodano: 18.04.2023 | 13:23

Na zdjęciu: Projekt powinien być gotowy za około rok

Fot. IN

Trwa opracowywanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1504C Trzebień-Niemcz-Bydgoszcz wraz z rozbudową skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 244”.

Wykonawcą projektu jest firma Wanit Krzysztof Wiecki, Adam Sawicki Projektowanie Dróg z siedzibą w Przodkowie (woj. pomorskie). W dokumentacji czytamy, że okres realizacji zamówienia mija 1 kwietnia 2024 roku. Przetarg został rozstrzygnięty 16 marca 2022 roku.

Inwestycja została podzielona na pięć etapów. Są to :

Etap 1: od skrzyżowania z ulicą Jeździecką do skrzyżowania z aleją Mickiewicza (750 m)
Etap 2: od Mickiewicza do Słowackiego – bez przebudowy ronda (650 m)
Etap 3: od Słowackiego do skrzyżowania z Kolonijną i Kopernika (900 m)
Etap 4: od Kolonijnej do skrzyżowania z Koronowską w Żołędowie (2,1 km)
Etap 5: budowa ronda na skrzyżowaniu Bydgoskiej i Koronowskiej (DW 244)

Jako, że trwa projekt można zgłaszać swoje sugestie. Radny Rady Gminy Osielsko Andrzej Wiekierak złożył ostatnio wniosek w sprawie ścieżki rowerowej. – W związku z koncepcją przebudowy drogi powiatowej ul. Bydgoskiej na odcinku Żołędowo-Niemcz, odseparować ścieżkę rowerową od jezdni – czytamy we wniosku radnego. – Zgodnie z planem zagospodarowania jest zarezerwowany pas gruntu – dodaje Andrzej Wiekierak.

Wniosek został skierowany do wójta gminy Osielsko. – Na większości wskazanego odcinka, w aktualnej wersji projektu droga dla rowerów jest odsunięta od jezdni – wyjaśnia Wojciech Sypniewski. – Przysunięty do jezdni na niektórych odcinkach jest chodnik. Są to miejsca skrzyżowań dróg, gdzie taka lokalizacja jest wskazana. Wniosek o odseparowanie ścieżki przekazano do Starostwa Powiatowego, które jest inwestorem tego zadania – dodaje wójt.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments