Bydgoszcz
13C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 14 • L 13
15C
Wt
17C
Sr
15C
Czw
16C
Pt
16C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaTrwa rekrutacja do przedszkoli. Wiemy, kiedy poznamy jej wyniki
przedszkole bydgoszcz
17.04.2020 | 11:14

Trwa rekrutacja do przedszkoli. Wiemy, kiedy poznamy jej wyniki

Na zdjęciu: Przedszkole.

Fot. Pixabay

Trwa przydział kandydatów do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. W piątek, 17 kwietnia o godzinie 12.00 zostaną opublikowane wyniki rekrutacji do przedszkoli. Warto wiedzieć, że w związku z stanem epidemii zmieniły się formy potwierdzenia woli przez rodziców i opiekunów.

Tegoroczna rekrutacja do przedszkoli rozpoczęła się 20 lutego 2020 roku. W pierwszym etapie dotyczyła ona wyłącznie dzieci kontynuujących edukację przedszkolną. W drugim etapie, który rozpoczął się 9 marca dotyczyła ona dzieci, które starały się o przyjęcie do przedszkola po raz pierwszy. Nabór trwał do 26 marca.

W związku ze stanem epidemii, Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło nowelizację przepisów rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Na podstawie rozporządzenia wyniki rekrutacji do przedszkoli mogą być przekazywane i publikowane zdalnie.

Jak informuje urząd miasta, wyniki rekrutacji będą dostępne w systemie VULCAN w piątek, 17 kwietnia o godz. 12.00. Link do wyników znajduje się TUTAJ. W związku ze stanem epidemii, potwierdzanie woli przez rodziców/opiekunów jest możliwe na następujące sposoby:

  • przesłanie drogą elektroniczną skanu lub fotografii potwierdzenia woli, podpisanego oryginalnie przez osoby uprawnione na adres placówki w której dziecko zostało zakwalifikowane do przyjęcia
  • przekazanie oryginału potwierdzenia woli za pośrednictwem poczty na adres placówki, w której dziecko zostało zakwalifikowane do przyjęcia.

Druk potwierdzenia woli znajduje się na stronie logowania kandydata, w zakładce „pliki do pobrania”. Zgodnie z harmonogramem, potwierdzenie będzie możliwe do 24 kwietnia, do godz. 16:00.

Urząd miasta podkreślał, że przygotował ok. 1700 miejsc w przedszkolach na rok szkolny 2020/2021. Najwięcej z nich przeznaczono dla trzylatków, jednak w pierwszej kolejności będą one zapewnione dla dzieci objętych obowiązkiem przedszkolnym.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści