Bydgoszcz
4C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 4 • L 3
9C
Wt
10C
Sr
5C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaTrwa rekrutacja pierwszaków. Na najmłodszych uczniów czeka prawie trzy tysiące miejsc
23.02.2021 | 14:07

Trwa rekrutacja pierwszaków. Na najmłodszych uczniów czeka prawie trzy tysiące miejsc

Na zdjęciu: Na dzieci z rocznika 2014 czekają miejsca w 45 bydgoskich szkołach - także w SP 31.

Fot. Szymon Fiałkowski

Trwa internetowa rekrutacja do bydgoskich szkół podstawowych. Rodzice mają czas na zapoznanie z ofertą poszczególnych placówek oświatowych i zgłoszenie swoich pociech do pierwszej klasy szkoły podstawowej do 10 marca. W sumie we wrześniu do pierwszych klas w Bydgoszczy wyruszy 2865 dzieci.

W tym roku naukę w szkole podstawowej rozpoczną dzieci z rocznika 2014. – W roku szkolnym 2021/2022 obowiązek szkolny dotyczy ok. 2,8 tysięcy siedmiolatków mieszkających w Bydgoszczy – przypomina urząd miasta. Ponadto, na wniosek rodziców, naukę w pierwszej klasie mogą rozpocząć sześciolatkowie, ale tylko w przypadku kiedy wcześniej korzystali z wychowania przedszkolnego lub posiadają opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Rekrutacja do podstawówek jest prowadzona za pomocą systemu elektronicznego Vulcan.  W sumie miasto Bydgoszcz przygotowało ofertę 2900 miejsc dla pierwszoklasistów w 45 szkołach podstawowych. Rodziców i opiekunów zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych wybranych placówek, by poznać ich szczegółowe oferty – podkreślają urzędnicy. Lista szkół podstawowych wraz z przydatnymi linkami znajduje się na stronie urzędu miasta. Wyniki pierwszego etapu naboru będą znane 7 kwietnia o godz. 12:00. Kolejnym etapem będzie rekrutacja uzupełniająca.


CZYTAJ TAKŻE: TOP 10 bydgoskich liceów i techników


Ratusz przypomina, że dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmuje się do klasy pierwszej z urzędu na podstawie zgłoszenia rodziców, a kandydaci zamieszkali poza obwodem szkoły mogą być przyjęci do klasy pierwszej na wniosek rodziców, jeżeli szkoła dysponuje wolnymi miejscami. We wniosku rodzice mogą wybrać maksymalnie dwie szkoły z określeniem preferencji. W przypadku niedostania się do żadnej z wybranych placówek, system automatycznie zakwalifikuje dziecko do szkoły obwodowej. Więcej informacji o rekrutacji można znaleźć na stronie www.bydgoszcz.pl/edukacja.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści