Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trwa remont pomnika przy DK 25. Ma być podświetlany

Dodano: 31.05.2024 | 09:46

Na zdjęciu: Koszt inwestycji to 499 tys. zł

Fot. IN

Trwa zadanie inwestycyjne polegające na modernizacji Pomnika Chwały Oręża Polskiego znajdującego się przy drodze krajowej numer 25 nieopodal Koronowa. Koszt to 499 tys. zł.

Pomnik upamiętnia zwycięską przez oddziały polskie bitwę z Krzyżakami pod Koronowem z 10 października 1410 roku. Niektórzy uważają, że nie powinien on stać w tym miejscu, gdyż faktyczna bitwa stoczona została nieopodal dzisiejszej wsi Wilcze.

Pomnik w ostatnich latach zaczął podupadać. Nie miłym widokiem były odpadające tynki, zniszczone utwardzenie, a także ciągle dewastowane tablice informacyjne. Dlatego Gmina Koronowo postanowiła wyremontować obiekt. Nie obyło się bez problemów, ponieważ przetarg był kilka razy unieważniany. W końcu wybrano ofertę za 499 tys. zł. Inwestycję wykonuje firma PRBE z Warszawy.

Jaki jest zakres prac? Zadanie obejmuje m.in. wymianę górnej płyty postumentu, naprawę rys i wymianę tynków, wymianę spoin, wypolerowanie blachy nierdzewnej, odtworzenie napisów na mieczach, oczyszczenie płaskorzeźby, wymianę utwardzenia oraz masztów. Nowością będzie oświetlenie. W planach jest montaż lamp gruntowych z naświetlaczami iluminacyjnymi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Berlin
Berlin
1 miesiąc temu

No to byli członkowie KPZR w skowronkach ich pomysł i projekt władzy prorosyjskiej będzie nadal decyzją burmistrza błyszczał

Bacaglaca
Bacaglaca
1 miesiąc temu

Tak ten pomnik nie powinien tam stać.

Franek
Franek
1 miesiąc temu

Myślę, że zamiast przeznaczania pół miliona na podświetlanie pomnika zainwestować w bezpieczeństwo np. przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu obok sklepu Marion satysfakcjonowałoby bardziej mieszkańców. Widać, że są dla rady miejskiej ważniejsze inwestycje, tylko dla kogo?

Berlin
Berlin
1 miesiąc temu

Podobnie jest z promocją i organizacją dnia dziecka na stronach UM wyglada to tak jak zupa ( Nic) masz pełen talerz a brzuch domaga się jedzenia !

Ada
Ada
1 miesiąc temu

Co to za remont, skuli stare płyty postawili ogrodzenie i wywiesili tabliczkę „teren budowy” i od kilku tygodni nic więcej się nie dzieje.