Bydgoszcz
25C
Słonecznie
53% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 26 • L 23
26C
Wt
25C
Sr
27C
Czw
26C
Pt
22C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeTrwa remont przy ul. Techników. Można składać wnioski o mieszkania socjalne
DSCF0016 (Copy)
02.08.2016 | 15:55

Trwa remont przy ul. Techników. Można składać wnioski o mieszkania socjalne

Modernizacja budynku potrwa do przyszłego roku.

Na zdjęciu: Budynek przy ul. Techników 2.

Fot. Stanisław Gazda

Przez cały sierpień można składać wnioski o mieszkania socjalne w remontowanym budynku przy ul. Techników. Prace budowlane mają zakończyć się w przyszłym roku.

Wnioski o najem lokali socjalnych w budynku przy ul. Techników 2 można składać do 31 sierpnia. W bloku będzie do wynajęcia 39 mieszkań – 22 z jednym pokojem i kuchnią, 14 z dwoma pokojami i kuchnią oraz 3 dla osób niepełnosprawnych na parterze z szerszymi drzwiami i korytarzami. Oprócz tego powstanie także 8 mieszkań chronionych. Formularze można otrzymać w dziale mieszkaniowym ADM przy ul. Gdańskiej 9 lub pobrać ze strony internetowej www.adm.com.pl

Czterokondygnacyjny budynek przy ul. Techników 2 to dawny hotel robotniczy, z którego korzystali pracownicy Zachemu. Został wybudowany w 1952 roku, a jego przebudowa ruszyła pod koniec ubiegłego roku. Od tego czasu wykonano prace rozbiórkowe i wymieniono stolarkę okienną, a obecnie remontowana jest elewacja budynku i prowadzone są prace wykończeniowe wewnątrz. Budynek ma zostać oddany do użytku na przełomie pierwszego i drugiego kwartału 2017 roku, a koszt remontu wyniesie ok. 6 mln zł, z czego 2,4 mln stanowić będzie dofinansowanie z Programu Wspierania Budownictwa Socjalnego ze środków Funduszu Dopłat obsługiwanego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.


Powiązane treści