Bydgoszcz
-0C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 1 • L -1
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTrwa rywalizacja o miano Rowerowej Stolicy Polski. Jak idzie Metropolii Bydgoszcz?
18.09.2019 | 09:34

Trwa rywalizacja o miano Rowerowej Stolicy Polski. Jak idzie Metropolii Bydgoszcz?

Na zdjęciu: Mieszkańcy całej Polski rywalizują we wrześniu na rowerach.

Fot. archiwum

Trwa rywalizacja o miano Rowerowej Stolicy Polski. Wyklarował się już zdecydowany lider, ale mieszkańcy innych miast nie powinni odpuszczać. Nagrody czekają!

W klasyfikacjach ilościowych Metropolia Bydgoszcz zdecydowanie prowadzi – ma najwięcej zarejestrowanych oraz aktywnych użytkowników – odpowiednio 1 896 i 1311. W obu tych klasyfikacjach drugie miejsce zajmuje Nowa Sól -1 645 i 1 130. Bydgoszczanie i mieszkańcy regionu przejechali także najwięcej kilometrów – ponad 155 tysięcy, zdecydowanie prowadząc przed Nową Solą (100 tys.) i Gorzowem Wlkp. (71 tys.). W przeliczeniu na aktywnego użytkownika liderzy są już zdecydowanie inni – Przemyśl (216 km/os.), Suwałki (139 km/os.) i Ostrowiec Św. (137 km/os.)

W klasyfikacji generalnej, gdzie kilometry przeliczane są na punkty związane z liczbą aktywnych użytkowników, prowadzi Nowa Sól, która ma ogromną przewagę nad resztą stawki. Uzbierała 2 747 punktów, podczas gdy drugie Leszno ma 710 oczek, a trzeci Gorzów Wielkopolski – 606. Metropolia Bydgoszcz plasuje się na siódmej lokacie (274 punkty) z niewielką przewagą nad Suwałkami (271 punktów).

Łącznie uczestnicy rywalizacji spalili ponad 36 milionów kalorii. Aktywniejsi są mężczyźni, którzy przejechali 435 tysięcy kilometrów, wobec 161 tys. w wykonaniu kobiet. Dzieląc uczestników ze względu na wiek, dowiadujemy się, że najwięcej w ramach rywalizacji jeżdżą osoby w wieku 35-44 lata (229 tys. km), zaś najmniej – najmłodsi uczestnicy w wieku 18-24, którzy dotychczas pokonali 18 824 km, ustępując nawet zdecydowanie starszym uczestnikom z grupy 65+.

Nadal można dołączać do rywalizacji. Warto nie tylko ze względu na aktywnego spędzenie czasu, ale także z uwagi na nagrody. Na terenie Metropolii Bydgoszcz na trójki najaktywniejszych pań i panówczekać będą zestawy upominków sportowych. Ponadto, za przejechanie 250 kilometrów będzie można odebrać saszetkę pod ramę lub bidon, za 500 kilometrów – saszetkę na kierownicę z kieszonką na telefon, zaś za 1000 km – sakwę rowerową na bagażnik.

W najbliższą niedzielę odbędzie się kolejny z organizowanych przez miasto wspólnych przejazdów. Tym razem będzie można wybrać się do Borówna. W ostatni weekend miesiąca zostanie za to zorganizowana wycieczka do Ostromecka.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści