Bydgoszcz
21C
Słonecznie
46% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 22 • L 18
22C
Wt
24C
Sr
27C
Czw
21C
Pt
21C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaEdukacjaTrwa strajk nauczycieli w regionie. Jak wygląda sytuacja w Białych Błotach?
Szkoła Podstawowa im. J. Verne'a Białe Błota - SF (2)
09.04.2019 | 09:55

Trwa strajk nauczycieli w regionie. Jak wygląda sytuacja w Białych Błotach?

Na zdjęciu: Do strajku przyłączyli się m.in. nauczyciele ze szkoły im. Juliusza Verne'a w Białych Błotach.

Fot. Szymon Fiałkowski

We wtorek jest drugi dzień akcji protestacyjnej nauczycieli zrzeszonych w Związku Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych.

Przypomnijmy, że pierwotnie domagali się oni bezwzględnej podwyżki w wysokości 1000 zł, by później zmienić ten postulat na podwyżkę w wysokości 30% (15% od 1 stycznia br. i kolejne 15% od 1 września). W niedzielę wieczorem, podczas rozmów porozumienie z rządem podpisała jedynie Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność.

W Białych Błotach nauczyciele również przystąpili do akcji protestacyjnej. O przystąpieniu do strajku zadecydowali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Juliusza Verne’a w Białych Błotach, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie, Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach i gminnego przedszkola „Wróżka” w Białych Błotach.

Jak informuje białobłocki urząd, mogą wystąpić problemy z zapewnieniem opieki wszystkim wychowankom i uczniom. Jednakże dla dzieci kontynuowane będą dodatkowe zajęcia. Już od godziny 8:00 czynne są boiska sportowe „Orlik 2012” w Białych Błotach, Łochowie i Cielu. Ponadto, dodatkowe zajęcia zaoferowało Gminne Centrum Kultury. W Białych Błotach odbędą się one w godzinach 9:00 – 16:00 (wejście do budynku wyłącznie głównym wejściem od ul. Centralnej), Łochowie (budynek centrum przy ul. Jałowcowej) w godz. 9:00 – 14:00, a w Lisim Ogonie w świetlicy wiejskiej od 8:00 – 14:00.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści