Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trwa zagospodarowanie terenu w Stopce. To długo oczekiwana inwestycja

Dodano: 08.01.2023 | 16:42

Na zdjęciu:

Fot. IN

W Stopce (gm. Koronowo) trwa zagospodarowanie terenu przy zbiorniku wodnym. Dzięki temu mieszkańcy zyskają nowe miejsce do rekreacji.

Stopka to miejscowość, gdzie dawniej funkcjonował Państwowy Ośrodek Maszynowy. Wtedy też powstał tuż przy blokach mieszkalnych zbiornik przeciwpożarowy. Po upadku POM-u zbiornikiem opiekowała się prywatna osoba. Kiedy zmarła, obiekt zaczął podupadać. Wody było coraz mniej, ogrodzenie zostało w znacznym stopniu zniszczone, a całość zaczęła porastać. Mieszkańcy nie tylko skarżyli się na stan tego miejsca, ale przede wszystkim martwili o bezpieczeństwo. Tuż obok znajduje się boisko, więc o tragedię bardzo łatwo, tym bardziej że kiedyś już do takiej tutaj doszło.

Władze gminy jak i sołectwo postanowili zadbać o to miejsce. Niedawno rozpoczęto prace przy zbiorniku. Wykonawca uporządkował teren oraz wybagrował zbiornik. W planach jest jeszcze wykonanie ogrodzenia z siatki powlekanej, nasadzenia drzewek iglastych, montaż kolejnych urządzeń strefy fitness, montaż koszy na śmieci, tablicy regulaminowej, lamp solarnych, stojaka na rowery, stolika do gry w szachy i chińczyka, tablicy do gry w kółko i krzyżyk.

Problemem może być brak wody w zbiorniku. – Temat zbiornika wodnego omawiany jest od zebrania sołeckiego w 2019 roku – przyznaje nam w rozmowie burmistrz Koronowa Patryk Mikołajewski. – Problem polega na tym, że jest to sporych rozmiarów teren i wody może brakować – dodaje.

Warto zaznaczyć, że to kolejne prace w tym miejscu. W poprzednich latach wykonano drewniane wiaty, kręg ogniskowy, zamontowano ławki i stoły, wykonano nawierzchnię z kostki betonowej, strefę fitness oraz boisko do gry w piłkę wraz z piłkochwytami.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments