Bydgoszcz
3C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 3 • L 2
1C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-2C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaTrwają konsultacje dotyczące utwardzenia gruntówek. Jutro spotkanie online z mieszkańcami
19.07.2021 | 12:25

Trwają konsultacje dotyczące utwardzenia gruntówek. Jutro spotkanie online z mieszkańcami

Na zdjęciu: Konsultacje społeczne dotyczące utwardzenia trzech dróg gruntowych trwają do 31 lipca.

Fot. Szymon Makowski

Trwa kolejna tura konsultacji społecznych dotyczących utwardzenia ulic. Tym razem ZDMiKP czeka na uwagi w sprawie trzech gruntówek, położonych na Opławcu i Łęgnowie.

W ramach kolejnej edycji miejskiego programu utwardzania gruntówek zlecono przygotowanie koncepcji przebudowy 16 ulic. Na liście najbliższych inwestycji znalazły się ulice: Krynicka, Kudowska, Przyłubska, Rajdowa, Wejherowska, Gradowa, Wycieczkowa, Odrzańska, Bortnowskiego, Gościeradzka, Podhalańska, Platynowa, Pszczelna, Sowia, Kogucia i Strusia. W styczniu mieszkańcy mogli złożyć uwagi do wstępnych projektów przebudowy czterech ostatnich ulic, a w lutym i marcu – do kolejnych dziewięciu.
Teraz pod ocenę mieszkańców zostały poddane koncepcje utwardzenia trzech gruntówek: Krynickiej i Kudowskiej na Opławcu oraz Przyłubskiej w Łęgnowie Wsi. Konsultacje społeczne trwają do 31 lipca – mają zasięg ogólnomiejski i są skierowane są do wszystkich mieszkańców Bydgoszczy. Swoje opinie można wyrazić za pomocą karty konsultacyjnej (w wersji elektronicznej dostępnej na stronie www.bydgoszcz.pl/ulice) lub przekazać na adres korespondencyjny ZDMiKP (ul. Toruńska 174a, 85-844 Bydgoszcz). Dodatkowo już jutro (20 lipca) o godzinie 16:30 na profilu Bydgoskie Konsultacje na Facebooku odbędzie się spotkanie on-line poświęcone inwestycjom.

ZDMiKP przedstawił też krótki opis projektów przebudowy każdej z ulic. Kudowska zyska twardą nawierzchnię na odcinku ok. 220 metrów. Ulica została zaprojektowana jako pieszojezdnia z betonowej kostki. Opracowanie zakłada wykonanie zjazdów na posesje oraz dojść do posesji. Deszczówka zostanie odprowadzona do wybudowanej wcześniej kanalizacji.

W Opławcu planowane jest też utwardzenie ulicy Krynickiej, stanowiącej dojazd do zbudowanej w ramach poprzedniej edycji wieloletniego programu utwardzania ulicy Sanatoryjnej. Pieszojezdnia powstanie na długości około 200 metrów. Skrzyżowanie z ul. Letniskową będzie miało formę wyniesioną, co poprawi bezpieczeństwo. Koncepcja utwardzenia kolejnego, 600-metrowego odcinka ulicy Przyłubskiej (w poprzednich latach utwardzony został początkowy odcinek od strony ulicy Toruńskiej) zakłada natomiast wykonanie nawierzchni z płyt ażurowych. Jezdnia będzie wyposażona w część przeznaczoną dla pieszych, pobocza oraz zjazdy.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści