Bydgoszcz
-9C
67% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H -8 • L -9
2C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaTrwają prace na Szubińskiej. Wiadomo, kiedy kierowcy wjadą na rondo turbinowe
dw 223, szubinska, rondo turbinowe - zdw
20.05.2020 | 09:35

Trwają prace na Szubińskiej. Wiadomo, kiedy kierowcy wjadą na rondo turbinowe

Na zdjęciu: Po zakończeniu prac kierowcy będą mogli korzystać z dwóch pasów w stronę Białych Błot, co ma usprawnić ruch na drodze wojewódzkiej nr 223.

Fot. mat. ZDW

Na rondzie turbinowym między Białymi Błotami a Bydgoszczą rozpoczęło się układanie ostatnich warstw nawierzchni. Kończy się też budowa chodnika i ścieżki rowerowej. 

Obecnie trwają prace na jezdni północnej, na której wykonawca rozpoczął roboty w grudniu. Stara nawierzchnia została już rozebrana, wybudowano kanalizację deszczową i zamontowano oświetlenie. Prowadzone są prace przy układaniu ostatnich, ścieralnych warstw nawierzchni i roboty brukarskie. Kończy się też budowa chodnika i ścieżki rowerowej oraz oświetlenia. Wykonawca będzie musiał jeszcze ułożyć nawierzchnię ścieralną na południowej jezdni oraz wymalować oznakowanie poziome.

Nowe rondo ma zostać udostępnione kierowcom w wakacje. Łącznie inwestycja kosztuje 18,6 mln zł. W ramach prac nie tylko zmodernizowana zostanie ulica Szubińska, ale także al. Ofiar Hitleryzmu. Już wcześniej powstał dojazd do ronda od strony Trzcińca. W rejon skrzyżowania dochodzić będzie też białobłocka ulica Duńska.

Po modernizacji kierowcy jadący do Białych Błot będą mogli korzystać z dwóch pasów. Powstanie też łącznica pozwalająca na pominięcie wjazdu na rondo kierowcom skręcającym z Bydgoszczy w stronę Miedzynia. Samo skrzyżowanie przybierze charakter ronda turbinowego, czyli takiego, na którym kierowcy jeszcze przed wjazdem na skrzyżowanie wybierają pas ruchu właściwy dla dalszego kierunku jazdy, a później nie mają już możliwości zmiany pasa z wewnętrznego na zewnętrzny lub odwrotnie. Dzięki temu na żadnym punkcie na rondzie ani na zjazdach z niego nie występują punkty kolizyjne z innymi pojazdami.

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
MarcinJerzyWojciechRobert Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Robert
Gość
Robert

Najważniejsze pytanie kiedy zostanie przedłużona ulica Duńska w Białych Błotach. Dopiero ta inwestycje chociaż trochę odciąży przejazd przez Białe Błota ulicą Szubińską.

Wojciech
Gość
Wojciech

Ciekawe jaki projektant wymyślił ścieżkę rowerowa z kostki polbruk? Ciekawe czy projektant jeździ rowerem ?

Jerzy
Gość
Jerzy

Przeczytałem i dalej nie wiem kiedy rondo będzie oddane

Marcin
Gość
Marcin

Zobaczcie sobie oznakowanie w BB przy budowanym rondzie. Żółte linie niewidoczne (zwłaszcza w nocy i przy deszczu). Wczoraj widziałem jak ktoś pojechał pod prąd… A wystarczy znak nakaz jazdy z prawej strony. czy czekamy na czołówkę jak pod Żninem??!!?

Powiązane treści