Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trwają prace na Szubińskiej. Wiadomo, kiedy kierowcy wjadą na rondo turbinowe

Dodano: 20.05.2020 | 09:35

Na zdjęciu: Po zakończeniu prac kierowcy będą mogli korzystać z dwóch pasów w stronę Białych Błot, co ma usprawnić ruch na drodze wojewódzkiej nr 223.

Fot. mat. ZDW

Na rondzie turbinowym między Białymi Błotami a Bydgoszczą rozpoczęło się układanie ostatnich warstw nawierzchni. Kończy się też budowa chodnika i ścieżki rowerowej. 

Obecnie trwają prace na jezdni północnej, na której wykonawca rozpoczął roboty w grudniu. Stara nawierzchnia została już rozebrana, wybudowano kanalizację deszczową i zamontowano oświetlenie. Prowadzone są prace przy układaniu ostatnich, ścieralnych warstw nawierzchni i roboty brukarskie. Kończy się też budowa chodnika i ścieżki rowerowej oraz oświetlenia. Wykonawca będzie musiał jeszcze ułożyć nawierzchnię ścieralną na południowej jezdni oraz wymalować oznakowanie poziome.

Nowe rondo ma zostać udostępnione kierowcom w wakacje. Łącznie inwestycja kosztuje 18,6 mln zł. W ramach prac nie tylko zmodernizowana zostanie ulica Szubińska, ale także al. Ofiar Hitleryzmu. Już wcześniej powstał dojazd do ronda od strony Trzcińca. W rejon skrzyżowania dochodzić będzie też białobłocka ulica Duńska.

Po modernizacji kierowcy jadący do Białych Błot będą mogli korzystać z dwóch pasów. Powstanie też łącznica pozwalająca na pominięcie wjazdu na rondo kierowcom skręcającym z Bydgoszczy w stronę Miedzynia. Samo skrzyżowanie przybierze charakter ronda turbinowego, czyli takiego, na którym kierowcy jeszcze przed wjazdem na skrzyżowanie wybierają pas ruchu właściwy dla dalszego kierunku jazdy, a później nie mają już możliwości zmiany pasa z wewnętrznego na zewnętrzny lub odwrotnie. Dzięki temu na żadnym punkcie na rondzie ani na zjazdach z niego nie występują punkty kolizyjne z innymi pojazdami.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Robert
Robert
3 lat temu

Najważniejsze pytanie kiedy zostanie przedłużona ulica Duńska w Białych Błotach. Dopiero ta inwestycje chociaż trochę odciąży przejazd przez Białe Błota ulicą Szubińską.

Wojciech
Wojciech
3 lat temu

Ciekawe jaki projektant wymyślił ścieżkę rowerowa z kostki polbruk? Ciekawe czy projektant jeździ rowerem ?

Jerzy
Jerzy
3 lat temu

Przeczytałem i dalej nie wiem kiedy rondo będzie oddane

Marcin
Marcin
3 lat temu

Zobaczcie sobie oznakowanie w BB przy budowanym rondzie. Żółte linie niewidoczne (zwłaszcza w nocy i przy deszczu). Wczoraj widziałem jak ktoś pojechał pod prąd… A wystarczy znak nakaz jazdy z prawej strony. czy czekamy na czołówkę jak pod Żninem??!!?