Bydgoszcz
14C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 2km/h S
H 14 • L 13
18C
Czw
20C
Pt
22C
Sob
23C
Nd
17C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoTrwają prace w parku Witosa. Pierwszy etap rewitalizacji dobiega końca [ZDJĘCIA]
25-08-2019_ rewitalizacja - park Witosa Bydgoszcz - SF (1)
03.09.2019 | 07:18

Trwają prace w parku Witosa. Pierwszy etap rewitalizacji dobiega końca [ZDJĘCIA]

Całość inwestycji pochłonie 8,2 mln zł.

Na zdjęciu: W parku Witosa wyremontowano już praktycznie wszystkie alejki, na których położono kostkę kamienną.

Fot. Szymon Fiałkowski

Powoli dobiegają końca prace przy pierwszym etapie rewitalizacji parku im. Wincentego Witosa. Niebawem też ratusz rozpisze konkurs.

Konkurs zostanie rozpisany na zagospodarowanie centralnej części parku, w tym tej po muszli koncertowej. – Myślę, że jest to doskonałe miejsce do przypomnienia historii tego miejsca i osób z nim związanych – mówił jeszcze w ubiegłym roku prezydent miasta Rafał Bruski. Przypomnijmy, że przed wojną teren parku był cmentarzem. Na jego terenie nie wykonano jeszcze ekshumacji zwłok i wciąż może tam spoczywać nawet 80 tys. ciał.

Część szczątków spoczywa płytko pod ziemią (kilkadziesiąt centymetrów pod powierzchnią), a niebawem mają być znane wyniki dodatkowych badań archeologicznych, które zostały zlecone na wniosek powołanej przez ratusz specjalnej eksperckiej komisji, która pracowała nad koncepcją zagospodarowania centralnej części parku. Park ma pełnić funkcję miejsca wypoczynku, wyciszenia i pamięci.

Tymczasem dobiegają końca prace pierwszego etapu rewitalizacji parku. Alejki są już wyremontowane i położono na nich kostkę kamienną, ponadto zainstalowano kamery monitoringu miejskiego. Montowane są także nowe kosze na śmieci i ławki. Dosadzonych zostało ok. dwudziestu nowych drzew, z kolei we wschodniej części parku ma powstać mały plac zabaw.

Cała inwestycja – jak informuje ratusz – pochłonie ponad 8 mln zł. Zakończenie prac pierwszego etapu rewitalizacji parku zaplanowano na przełom października i listopada.

[ZOBACZ TAKŻE: NAJSMACZNIEJSZA IMPREZA TEGO ROKU. BYDGOSKIE KUCHNIE ŚWIATA JUŻ W NIEDZIELĘ NA WYSPIE MŁYŃSKIEJ]

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści