Bydgoszcz
-2C
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H -2 • L -2
2C
Sr
3C
Czw
2C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleTrzech nastolatków włamywało się do altan działkowych i dokonało kradzieży. Wpadli w ręce policjantów [ZDJĘCIA, WIDEO]
zatrzymanie_włamanie do działek_KMP Włocławek
22.03.2020 | 16:30

Trzech nastolatków włamywało się do altan działkowych i dokonało kradzieży. Wpadli w ręce policjantów [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zatrzymanym grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Na zdjęciu: Policjanci zabezpieczyli narzędzia, jakie młodzi sprawcy skradli z jednej z działkowych altan.

Fot. KMP Włocławek

Trzech młodych mężczyzn, którzy włamywali się do altan działkowych zatrzymali policjanci z Włocławka. – Wszyscy usłyszeli już zarzuty, ale niewykluczone, że wkrótce zostaną one uzupełnione o kolejne – mówią funkcjonariusze.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek (17 marca). – Policjant z Włocławka przebywający w czasie wolnym od służby, na działce w jednym z kompleksów ogródków, powiadomił dyżurnego jednostki o dynamicznej sytuacji, która stała się także jego udziałem – mówi st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji we Włocławku.

Jak się okazało, wspomniany funkcjonariusz wraz z gospodarzem terenu ruszył w pościg za trójką młodzieńców. Ci wpadli następnie w ręce policyjnego patrolu, który pojawił się na miejscu. Ujęci zostali 17, 18 i 19-latek. – Mieli przy sobie przedmioty służące do włamań oraz łupy, m.in. elektronarzędzia – dodaje Szefler-Ciupińska.

W toku prowadzonego śledztwa okazało się, że trzej młodzieńcy usiłowali włamać się do jednej z altan, a w dwóch innych przypadkach dostali się do środka i zabrali pozostawione tam przedmioty. Straty zostały przez właścicieli oszacowane na ponad 1 tys. złotych. Podczas przesłuchania, trójce zatrzymanych postawiono zarzuty kradzieży z włamaniem do dwóch altan oraz usiłowania włamania do kolejnej.

To nie koniec, bo włocławscy policjanci ustalili, że dwaj z zatrzymanych: 17- i 18-latek w lutym tego roku dokonali innego włamania – do trzech piwnic jednego z bloków w centrum miasta. – Stamtąd ukradli niemal wszystko co znaleźli. Wśród zabranych przedmiotów znalazły się m.in. słoiki z przetworami, warzywa, elektronarzędzia czy puszki z farbami – informuje st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska. Wiadomo też, że straty w przypadku tych kradzieży zostały oszacowane na kwotę blisko 3 tys. zł, a wspomniana dwójka młodzieńców usłyszała dodatkowe zarzuty. Niewykluczone, że niebawem pojawią się kolejne. – Wciąż gromadzony jest i analizowany materiał dowodowy – słyszymy od funkcjonariuszy.

Za popełnione czyny, cała trójka odpowie przed sądem. Grozi im kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści