Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Trzy firmy chcą utwardzić cztery bydgoskie gruntówki. Znamy (wysokie) oferty

Dodano: 18.01.2022 | 10:38

Na zdjęciu: W ramach kolejnej edycji miejskiego programu utwardzania gruntówek zlecono przygotowanie koncepcji przebudowy 16 ulic.

Fot. Klaudia Karczmarek/zdj. ilustracyjne

Trzy przedsiębiorstwa – Strabag, Affabre i Betpol – złożyły oferty w przetargu na utwardzenie czterech bydgoskich gruntówek: Odrzańskiej, Wycieczkowej, Wejherowskiej i Platynowej. Wszystkie propozycje przekraczają planowany budżet ZDMiKP na poszczególne zadania.

W ramach kolejnej edycji miejskiego programu utwardzania gruntówek zlecono przygotowanie koncepcji przebudowy 16 ulic. Na liście najbliższych inwestycji znalazły się ulice: Krynicka, Kudowska, Przyłubska, Rajdowa, Wejherowska, Gradowa, Wycieczkowa, Odrzańska, Bortnowskiego, Gościeradzka, Podhalańska, Platynowa, Pszczelna, Sowia, Kogucia i Strusia. W 2021 roku koncepcje zostały poddane pod konsultacje społeczne, a w grudniu drogowcy ogłosili przetarg w trybie zaprojektuj i wybuduj na utwardzenie czterech pierwszych ulic: Odrzańskiej, Wycieczkowej, Wejherowskiej i Platynowej.

W pierwszej kolejności opracowane zostaną projekty. Następnie w ramach prac przebudowana zostanie cała infrastruktura podziemna. Wykonawcy będą musieli zrealizować też zakres drogowy i wyposażyć ulice w oświetlenie, elementy poprawiające bezpieczeństwo i zagospodarować teren. Realizacja zadań ma potrwać 10 miesięcy od daty podpisania umowy. Drogowcy otworzyli oferty 11 stycznia: kryteriami ich oceny jest cena (60% wagi) i długość gwarancji (40%).

CZYTAJ WIĘCEJ: Odrzańska, Wycieczkowa, Wejherowska, Platynowa – szczegóły przebudowy

Do przetargu zgłosiły się trzy firmy: Strabag, Affabre i Betpol. Każda z nich złożyła ofertę na przebudowę wszystkich czterech ulic. Wszystkie propozycje przekraczają jednak zakładany przez drogowców budżet na poszczególne zadania. Na utwardzenie Odrzańskiej zaplanowali oni 506 tysięcy złotych: najtańszą ofertę złożyło Affabre, które wyceniło prace na 916 tysięcy złotych. Nieco więcej oczekuje Betpol (971 tysięcy), natomiast Strabag przedstawił propozycję przekraczającą 1,1 miliona złotych.

Zakładany przez ZDMiKP budżet na utwardzenie ulicy Wycieczkowej to 1,4 miliona. Najtańsza oferta Affabre to 1,6 miliona złotych: Betpol oczekuje 1,7 miliona, a najdroższy ponownie okazał się Strabag, który przedstawił drogowcom propozycję w wysokości 2,4 miliona złotych.

Największe różnice pomiędzy założeniami ZDMiKP a ofertami firm budowlanych widać jednak w przypadku ulic Wejherowskiej na Miedzyniu i Platynowej na Osowej Górze. W przypadku tej pierwszej drogowcy zaplanowali, że jej utwardzenie pochłonie 1,3 miliona złotych, ale najtańsza propozycja (Betpolu) opiewa na 1,9 miliona. Affabre i Strabag oczekują natomiast ponad 2 milionów. Budżet na utwardzenie Platynowej ustalono na 1,2 miliona złotych: tutaj ponownie najtańsza okazała się spółka Betpol (1,8 miliona), nieco więcej (1,9 mln) oczekuje Affabre, a najdroższy po raz kolejny okazał się polski oddział Strabagu (2,1 miliona). Wszystkie firmy zaproponowały gwarancje na wykonane prace wynoszącą 60 miesięcy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
1 rok temu

Kiedy będzie naprawiona Sybiraków,bo jazda na płytach parkingowych przyprawia o ból głowy?

Tadeusz
Tadeusz
1 rok temu

Bortnowskiego w Fordonie znowu pominięta.