Bydgoszcz
27C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 6km/h SE
H 27 • L 27
22C
Sr
16C
Czw
13C
Pt
12C
Sob
12C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportTrzykrotna medalistka olimpijska zawiesza karierę. „W tym sezonie nie zobaczycie mnie na torze kajakowym”
13.04.2018 | 07:25

Trzykrotna medalistka olimpijska zawiesza karierę. „W tym sezonie nie zobaczycie mnie na torze kajakowym”

Zawodniczka poinformowała o swojej decyzji w portalu społecznościowym.

Na zdjęciu: Beata Mikołajczyk (na zdjęciu podczas odsłonięcia autografu przy ul. Długiej), podjęła decyzję o zawieszeniu sportowej kariery.

Fot. UM Bydgoszcz / archiwum

Trzykrotna medalistka olimpijska Beata Mikołajczyk nie będzie w tym roku startowała. Zawodniczka poinformowała o zawieszeniu sportowej kariery.

– W tym sezonie nie zobaczycie mnie na torze kajakowym, no chyba że jako kibica – to na pewno! – napisała Mikołajczyk w poście na jednym z portali społecznościowych. Dodała przy tym, że nie jest w ciąży. – Nie, nie jestem w ciąży, choć bardzo byśmy tego chcieli. To się wydarzy, wierzę w to – przyznała kajakarka.

Zawodniczka zaznacza, że cały czas ma głowie plan startu na olimpiadzie w Tokio w 2020 roku. – Tokio 2020 – ta myśl tkwi w mojej głowie – powiedziała w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej jeszcze w październiku ub. roku.

Beata Mikołajczyk to jedna z najbardziej utytułowanych kajakarek. Zdobywała medale na igrzyskach olimpijskich w Pekinie (2008 r., srebro w parze z Anetą Konieczną) oraz Londynie i Rio de Janeiro (2012, 2016, brąz w duecie z Karoliną Nają). Ma na swoim koncie także medale mistrzostw Europy i Świata.


Powiązane treści