Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 3 • L 3
6C
Wt
6C
Sr
7C
Czw
10C
Pt
9C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeTVP sprzedaje działkę przy Zielonych Arkadach. Co może tam powstać? [ZDJĘCIA]
telewizja polska bydgoszcz działka sprzedaż
05.06.2018 | 10:54

TVP sprzedaje działkę przy Zielonych Arkadach. Co może tam powstać? [ZDJĘCIA]

Wyniki przetargu poznamy w lipcu.

Na zdjęciu: Widok na teren przeznaczony do sprzedaży.

Fot. DG

Telewizja Polska chce pozbyć się działki położonej obok swojej siedziby przy ulicy Kujawskiej. Przeznaczenie działki zawarte w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego sprawia, że chęć jej zakupu wyrazić może wielu potencjalnych inwestorów.

Działka w kształcie wydłużonego wielokąta położona jest między parkiem na Wzgórzu Wolności a parkingiem Zielonych Arkad. Jej powierzchnia to niespełna 4 tysiące mkw. W opisie z ogłoszenia o sprzedaży możemy przeczytać, że teren został wydzielony z terenu zajmowanego przez bydgoski ośrodek telewizyjny jako zbędna w prowadzonej działalności. Nieruchomość nie posiada bezpośredniego dostępu do drogi publicznej – ma on zostać zapewniony przez sąsiednią działkę należącą do TVP, po ustanowieniu odpowiedniej służebności.

Wedle zapisów w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego „Wzgórze Wolności – Telewizja”, przyjętego w 2008 roku na terenie działki dopuszcza się budowę obiektów handlowych o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m² oraz obiektów usługowych z zakresu m.in. kultury, sportu, rozrywki, środków masowego przekazu, a także usług finansowych czy hotelarskich. Plan dopuszcza też przeznaczenie uzupełniające w postaci budowy obiektów mieszkaniowych wielorodzinnych.

Cena wywoławcza działki wynosi 879 200 złotych. Planowane otwarcie ofert w przetargu nastąpi 5 lipca w głównej siedzibie Telewizji Polskiej w Warszawie.

W pobliżu siedziby ośrodka TVP trwa już budowa bloku Spółdzielni Mieszkaniowej Budowlani, a także rozpoczęły się prace nad rewitalizacją parku na Wzgórzu Wolności. W najbliższych miesiącach ma rozpocząć się także długo oczekiwana przebudowa ulicy Kujawskiej – obecnie wciąż trwają procedury wyłonienia wykonawcy inwestycji.

Powiązane treści